ردکردن این

روانشناس متخصص

بهترین روانکاو اصفهان

پیچیدگی روان انسان یکی از مسائلی است که موجب توسعه و گسترش علوم مختلفی در این زمینه شده است. احساسات و هیجان های ناشی از تنش های روزمره در بسیاری از مواقع باعث میشود انسان به بن بست های فکری و عقیدتی رسیده و در نتیجه احسان سردرگمی کند. در این مواقع مراجعه به فردی قابل اطمینان و دارای تجربه در زمینه شناخت روندهای فکری، میتواند بسیار کمک کننده واقع شود. امروزه روانشناسان و روانکاوان کسانی هستند که این وظیفه را در اجتماعات مختلف متقبل شده و خدمات مختلفی در این زمینه ارائه میدهند. روانکاوی از دهه چهل شمسی وارد ایران شد و امروزه کمتر نقاطی هستند که از این خدمات در کشور ما بی بهره باشند. اصفهان از دیرباز یکی از مناطق پیشتاز در هنر و علوم انسانی بوده است. استفاده از مشاوره های یک دکتر روانکاو متخصص در اصفهان برای تعاملات و روابطی که در زندگی ما وجود دارد، می تواند شناخت ها و توقعات ما را از خود و دیگران به شکلی صحیح تنظیم کند. در ادامه این مطلب قصد داریم به شناخت بهتری از علم روانشناسی و خدماتی که این یک روانشناس متخصص می تواند ارائه بدهد اشاره خواهیم کرد و به معرفی بهترین روانکاو اصفهان خواهیم پرداخت.

دکتر روانشناس اصفهان | دکتر شقایق بازرگان
دکتر روانشناس اصفهان | دکتر شقایق بازرگان
در طول زندگی بشر بر روی زمین، همواره اندیشمندانی بوده اند که برای معنابخشی به زندگی انسان و ارائه تعریف و شناختی بهتر از هنجارهای فکری و رفتاری تلاش کرده اند. حکما و متفکرینی که در روند تاریخ پا به عرصه دانش بشری گذاشته اند از جمله افرادی بودند که هر یک بخشی از این مهم را بر دوش گرفته و نظریات آنها برای کاربری در جوامع مختلف مورد استفاده قرار گرفت. برخی از این شناخت ها در طی فرایند زمان مورد نقد و اصلاح واقع شد و برخی از دیگر نظرات تا امروز مورد استفاده هستند. امروزه هرچند بعضی از دانشمندان، روانشناسی را یکی از علوم انسانی نوپا می دانند، ولی طبق نظر برخی دیگر از آنها، این دانش را میتوان میراث کهنه ای دانست که در قدیم، مورد استفاده تعداد کمی از اندیشمندان بوده است. اگر بخواهیم با نگاهی منصفانه به تعریف دقیقی از علم روانشناسی برسیم، باید محتوای مورد استفاده در این دانش که در پاره ای از موارد حتی قدمتی چند هزار ساله دارد را در کنار روشهای پردازشی امروزی قرار دهیم. به طور دقیق می توان گفت روانشناسی و روانکاوی علمی است که با بهره گیری از شناخت رفتارهای انسان در طول دوران مختلف به پژوهش و مطالعه حالات و فرایندهای ذهنی و ارائه تعریف از تعامل صحیح انسان با پدیده های گوناگون پرداخته است.

مزایای مراجعه به بهترین روانکاو اصفهان

طبق تعریفی که از علم روانشناسی ارائه شد، روانشناس کسی است که با استفاده از دانشی که در زمینه شناخت رفتارها، الگوهای ذهنی و تاثیر این موارد در ایجاد گره های روحی، انسان را در شناختی صادقانه از خود و روابطش یاری کرده و با ایجاد آگاهی نسبت به مزایا و معایب انواع هیجان، ادراک و نگرش او را در ایجاد یک تعامل سازنده با پدیده های اطراف راهنمایی می کند. همانطور که میدانید ما در طول زندگی به صورت لحظه به لحظه در حال انتخاب هایی هستیم که اثرات آنها در آینده مانند محصولی که از قبل بذر آن را پاشیده ایم ظاهر میشود. تاثیر تفکرات، انگیزه ها و هوش ما در انجام انتخاب های صحیح بر هیچکس پوشیده نیست. پیچیدگی روابط امروزی با گسترش پیوندهای فرهنگی حجم زیادی از داده را به سمت روان انسان جریان بخشیده که این مسئله در بسیاری از مواقع موجب محاصره شدن او در بین جعبه های اطلاعات و واقعیات می شود. این مسئله در صورت بی توجهی، عوارض مختلفی را در پی خواهد داشت که وجود این عوارض در بستر ناآگاهی اولین دلیل ایجاد بیماری های روحی و روانی می باشد. کسب مشاوره در مقاطع مهم زندگی مانند مشاوره شغل، مشاوره ازدواج، مشاوره طلاق، مشاوره خانواده و روابط والد و فرزند، بسیاری از آسیب ها فردی، اجتماعی و خانوادگی را خنثی کرده و موجب رشد تعاملات صحیح و سازنده در سطح جامعه می شود.

شاخص های سلامت روان

توجه به بهداشت و سلامت روانی در دهه های اخیر به میزان چشمگیری در بین جوامع مختلف انسان ها افزایش پیدا کرده است. داشتن آرامش، اطمینان درونی و انگاره های مفیدی که در بحران های مختلف کارگشا باشد، از نیازهایی هستند که در سرشت انسان وجود دارند. با نگاهی دقیق تر به این موضوع درمیابیم که ادیان و آیین های کهن بشری هم ضمن توضیح و تشریح عواملی که در این مسئله موثر هستند، به راهکارهایی اشاره داشته اند که پاسخگوی این نیاز اساسی باشد. حفظ انسجام فکری در فرد و جامعه از جمله مواردی است که ارتباطی تنگاتنگی با میزان شاخص های سلامت روان به صورت فردی و گروهی دارد. اهمیت این مولفه ها به این جهت است که عملکرد صحیح و مطلوب اجتماع در مواجهه با هنجارها و ناهنجاری های تعریف شده، نیازمند استفاده از دانشی است که بتواند با شناخت ابعاد مختلف انسان، نوع و شکل روابط مختلفی که برای انسان ایجاد میشود را تنظیم کند. روانشناسی را میتوان ابزاری برای درک، سنجش و کنترل این موارد دانست.
دکتر روانشناس اصفهان | دکتر شقایق بازرگان
مشاوره ازدواج- زوج درمانی- مشاوره فردی، روابط بین فردی و بهبود روابط-دکتر شقایق بازرگان

بهترین روان درمانگر در اصفهان

افرادی که در زمینه ها مختلف عنوان شده، سهل انگاری و بی توجهی کرده اند، در گام اول دچار مسائل کوچک و بزرگ در روابط خود می شوند. در صورتی که به روش های گوناگون سعی در رفع مانع نکنند و حاضر نشوند به هیچ صورتی با این موارد مواجه شوند، به مرور زمان این مسائل تبدیل به مشکلات جدی در زندگی آنها می شود. این زنجیره تا جایی ادامه پیدا میکند که فرد دچار اختلال در تشخیص اوضاع مختلف شده و کنترل هیجانات خود را از دست میدهد. بیماری های روانی تماما بر این اساس تعریف می شوند. متاسفانه این آسیب ها به شکلی فراگیرتر در مردم کلانشهر هایی مانند تهران، اصفهان و… دیده می شود. خوشبختانه مراکز زیادی با استفاده از یک یا تعدادی روانشناس خوب در اصفهان و دیگر کلان شهرهای ایران هستند که به ارائه خدمات مشاوره ای می پردازند. در ادامه مطالب قبل باید گفت، شکل گیری این زنجیره لزوما زمانبر نبوده و میتواند در مدت زمان کوتاهی ایجاد شده و اثرگذار باشد. خدمات روان درمانی در مقاطع مختلف از مواجهه با مسئله، متفاوت می باشد. در برخی از مواقع پیش از گسترش و فراگیری مشکل، می توان موضوع را در طی چند جلسه مشاوره شناسایی و حل کرد، ولی بعضی اوقات نیز معضل به صورتی عمیق و ریشه ای توسعه یافته و تبدیل به یک بیماری روانی شده است که در این صورت برای درمان نیاز به یک دکتر روانشناس متخصص می باشد.

روان درمانگر در اصفهان

خدمات روانشناسی، امروزه در بسیاری از نقاط کشورمان در دسترس می باشد. استفاده از سامانه های برخط نیز موجب فراگیری این خدمات در همه نقاط ایران شده است. خوشبختانه مجموعه های مختلفی در اصفهان هستند که از دانش افراد روان درمانگر و روانکاو متخصص برای ارائه این خدمات استفاده میکنند. خانم دکتر شقایق بازرگان، روانکاو، روانشناس و عضو سازمان نظام روانشناسی کشور، را میتوان به عنوان بهترین روانکاو در اصفهان و همچنین روانکاو خوب در اصفهان معرفی نمود. ارائه خدمات درمانی و مشاوره ای در مجموعه ایشان در زمینه های مختلفی صورت می پذیرد ( از جمله درمان وسواس، درمان اضطراب، سکس تراپی و …). همشهریان و هموطنان عزیز در صورت نیاز به این خدمات میتوانید با ما تماس حاصل فرمایید.