ردکردن این

بهترین مشاور اصفهان

بهترین مشاور اصفهان (کلیه خدمات مشاوره و روانشناسی)

بهترین مشاور اصفهان: با شکل گیری و توسعه علم روانشناسی در قرن گذشته و همچنین با توجه به میزان تاثیر هیجانات مختلف در تصمیمات افراد، کار مشاوره به عنوان یکی از خدمات قابل ارائه در مراکز روانشناسی تعریف شد. ابزارهایی مانند متدهای مختلف روانشناسی، تست ها و گفتگوی هدفمند، از جمله لوازمی هستند که در جریان جلسات مشاوره ای مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از تصمیمات در مقاطع مختلف زندگی فرد هستند که تاثیرات بسیار زیادی در جنبه های مختلف فردی، اجتماعی و خانوادگی دارند.

استفاده از خدمات مشاوره ای در این زمینه ها و شناخت زوایای مختلف مسئله ای که با آن مواجه هستیم، کمک زیادی در رفع موانع و چالش های پیش رو می کند. فاکتورهایی که در اغلب مشاوره ها مورد بررسی قرار می گیرند، عبارتند از شناخت پتانسیل ها، عقاید، نقاط قوت و ضعف و همچنین مولفه هایی مانند میزان بهره هوشی و نوع خلق عمومی افراد در بسیاری از انواع مشاوره، بررسی می شود. علاوه بر مسائل مرتبط با انواع مشاوره، به قطع میتوان گفت استفاده از تجربیات یک مشاور مجرب، در شناخت فردی بهتر و بالا بردن میزان عملکرد و بهبود شرایط زندگی افراد، نقش بسیار تعیین کننده ای دارد.

مشاوره های ازدواج، زوج درمانی، سکس تراپی، مشاوره طلاق، مشاوره خانواده و مشاوره های مربوط به تشخیص و درمان اختلالات روانی، نمونه هایی از این خدمات هستند که توسط روانشناسان متخصص ارائه می گردند. انواع مشاوره و مزایای استفاده از آن، محتوایی هستند که در این مطلب به تبین آن خواهیم پرداخت و در پایان به خدمات مشاوره ای در شهر اصفهان و همچنین بهترین مشاور زن در اصفهان می پردازیم.

انواع مشاوره

همانطور که اشاره شد، با توجه به نوع مسئله ای که برای افراد به وجود می آید، نوع مشاوره نیز متفاوت خواهد بود. در دسته بندی دیگری این خدمات به صورت های گروهی و فردی ارائه می شود. مشاوره هایی که برای اخذ راهنمایی در چالش های مختلف زندگی و یا به جهت تشخیص و درمان اختلالات روانی در افراد انجام می شود، عموما به صورت فردی می باشند. نمونه های دیگر مشاوره مانند، سکس تراپی، مشاوره ازدواج یا طلاق و مشاوره خانواده، می توانند به صورت گروهی و با حضور چند نفر برگزار شوند.

مشاوره های فردی به دلیل ویژگی هایی مانند شرم و خجالت بیش از حد در برخی از افراد، برای بیان مشکلات، چالش ها و معضلات فردی و اخذ راهنمایی در رابطه با آنها مناسب تر می باشد. مشاوره های گروهی در صورتی انجام می گیرد، که موضوع خاصی که پیشامد شده، دارای طرف های دیگری می باشد.

رشد مهارت های فردی در تشخیص و حل مسئله، شناخت عمیق تر از خود و دریافت دیدگاه های متفاوت در یک مسئله از مزایای استفاده از خدمات مشاوره ای مختلف برای افراد می باشد. مشاوره های تربیتی، شغلی، توانبخشی، مشاوره اعتیاد و سوگ، نمونه های دیگری از انواع مشاوره هستند که توسط مراکز روانشناسی و بهترين مشاور زن اصفهان انجام می شود. در ادامه به توضیح برخی از این انواع خواهیم پرداخت.

خدمات مشاوره

مشاوره ازدواج

ازدواج یکی از تصمیماتی است که در زندگی بیشتر افراد چالش برانگیز بوده است. شناخت های لازم برای انتخاب همسری مناسب که در ادامه زندگی با آن همراه خواهیم بود، یکی از موضوعاتی است که حتما نیاز به مشورت با بهترین مشاور زن اصفهان دارد. برای داشتن همسری که با ما همسویی فکری، اعتقادی و بینشی دارد، لازم است قبل از هر چیز، این فاکتورها را در زندگی خود مشخص کنیم. وجود حساسیت هایی که از سوی دیگران به ویژه والدین، برای جوانانی که در شرف ازدواج هستند، یکی از چالش هایی است که طبق آماری که در تحقیقات انجام شده به دست آمده، بیشترین مشکل مراجعین برای مشاوره ازدواج بوده است. استفاده از تجربیات یک مشاور حرفه ای می تواند نگاهی بهتر از واقعیات به جوانان و والدین آنها ببخشد تا در تصمیم گیری دچار وسواس نشوند.

مشاوره خانواده

یکی دیگر از مهمترین انواع مشاوره می باشد، که در جهت رفع چالش هایی که در روابط بین فردی در خانواده به وجود آمده، مورد استفاده قرار می گیرد. روابط خانوادگی نیز مانند رابطه هایی که در جوامع بزرگتر سراغ داریم، بر یکدیگر تاثیرگذار بوده و در صورت بروز مشکل در قسمتی از آن، دیگر روابط نیز از آسیب های مشابه در امان نیستند. یک متخصص مشاوره و روانشناس (بهترین مشاور زن اصفهان) با تجربه می تواند در آموزش مهارت های جمعی و ایجاد روابط پویا در محیط خانواده، تاثیر بسیاری بگذارد. با توجه به نقش اساسی خانواده در تربیت فرزندان، در صورت نیاز برای حل چالش هایی که در خانواده خود داریم، می بایست سریع اقدام کرده و از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کنیم.

مشاوره طلاق

این نوع مشاوره به طور عمومی، از شناخت کاملی در جامعه برخوردار نبوده و غالب افراد برداشت های نادرستی در رابطه با آن دارند. گفتنی است، مشاوره طلاق به معنای کمک به زوجین برای جدا شدن نیست. بلکه در جلسات مشاوره طلاق با استفاده از دانش و تخصص یک روانشناس یا مشاور حرفه ای، افراد برای دریافت درک بهتر از شرایط پیش رو و جلوگیری از تاثیر هیجانات و احساسات گذرا بر روی تصمیمات خود تلاش می کنند. مشاوره طلاق یکی از اصلی ترین راه ها بعد از مشاوره ازدواج، جهت جلوگیری از بالا رفتن میزان آسیب های این پدیده اجتماعی می باشد. البته باید در نظر داشت، با وجود معضلات متعددی که در پی طلاق پیش می آیند، گاهی اوقات این تصمیم یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از آسیب های بعدی می باشد و گریزی از آن نیست. شناخت این شرایط تنها با استفاده از خدمات مشاوره طلاق امکان پذیر می باشد.

مشاوره درمانی

طبق آمار موسسات سلامت روان در جهان، از هر پنج نفر انسان، دست کم یک نفر دچار یک اختلال روانی به صورت خفیف و یا پیشرفته می باشد. با توجه به این آمار خیره کننده، باید دانست که اختلالات روانی به صورت مخفیانه شروع شده و گسترش می یابند. بروز علائم یک بیماری روانی مشترک در افراد، با توجه به نوع شرایط زندگی، جنسیت و دیگر عوامل موثر بر روان، به طور متفاوتی اتفاق می افتد. امروزه، یکی از خدمات اصلی مراجع روانشناسی، تشخیص این اختلالات و ارائه مشاوره های درمانی برای حل آنها به صورت کامل و یا کنترل این بیماری ها می باشد. باید در نظر داشت که اختلالات روانی در بسیاری از مواقع متوقف نشده و اقدام به خود درمانی در آنها می تواند آسیب های دیگری را به همراه داشته باشد. پیشنهاد ما به شما این است که در صورت مشاهده علائم این بیماری در خود و یا اطرافیان نزدیک حتما با یک متخصص روانشناس مشورت کرده و از راهنمایی های او استفاده کنید.

بهترين مشاور اصفهان (مشاوره در اصفهان)

همه ما در مقاطع مختلف زندگی احتیاج به مشورت و دریافت راهنمایی داریم. نکته ای که در این رابطه حائز اهمیت است، فردی است که برای مشاوره به آن مراجعه می کنیم. مشاوره در هر نوعی که باشد، فاکتورهای مختلفی در میزان کیفیت آن تاثیرگذار است. تخصص و تجربه فرد مشاور و همچنین تسلط او بر محیط جلسه از جمله مواردی هستند که به صورت مستقیم در نتیجه جلسات مشاوره تاثیر می گذارند. دکتر شقایق بازرگان، روانشناس و روانکاو، یکی از بهترین متخصصین فعال در زمینه مشاوره های فردی و گروهی در انواع مختلف می باشد. دکتر بازرگان به عنوان یک متخصص و بهترین مشاور زن اصفهان، سوابق متعددی در زمینه خدمات درمانی، مشاوره ای، تدریس و آموزش مهارت های فردی و اجتماعی دارند. همشهریان اصفهانی محترم برای دریافت نوبت مشاوره حضوری می توانند با شماره های درج شده در بخش ارتباطات وب سایت تماس برقرار نمایند.