ردکردن این

بهترین مشاور مشکلات زناشویی

سکس تراپی

بهترین مشاور مشکلات زناشویی: روابط جنسی علاوه بر این که ریشه ای غریزی دارند، باید با هدف ایجاد استحکام رابطه و رویکردهای روانشناختی نیز مورد توجه قرار گیرند. غریزی بودن برقراری رابطه جنسی، این اشتباه رایج را به ذهن افراد متبادر می کند که هر آنچه که این نیاز نیز مانند نیازهای بیولوژیکی دیگر نیازی به آموزش و دریافت کمک نداشته و هر فردی پس از ازدواج میتواند به شکلی دوست دارد این نیاز را تامین کند. آمارها و نتایج مطالعات بالینی صورت گرفته در این حوزه نشان دهنده این است که بسیاری از زوجین در این بخش از روابط خود دچار نارضایتی از طرف مقابل و مشکل هستند. انحرافات جنسی، بروز اختلالاتی مانند زود انزالی و عدم نعوظ در آقایان، و همچنین ویژگی هایی مانند سردی مزاج در خانم ها، از اصلی ترین عوامل بروز آسیب در روابط جنسی بین زوجین می باشد. البته همین اختلالات به همراه عدم تفاهمات و شکل گیری فانتزی های جنسی در افراد می تواند به عنوان نتایج این آسیب ها نیز معرفی شوند. جایگاه رابطه جنسی سالم، تاثیر آن در پایداری رابطه و نیاز به مشاور مشکلات زناشویی برای رسیدن به این مقصود، موضوعاتی هستند که در ادامه این مطلب به بیان توضیحی بیشتر در رابطه با آنها خواهیم پرداخت.

تاثیر رابطه جنسی در پایداری رابطه

رابطه جنسی یکی از مهمترین ابعاد ازدواج می باشد، که در صورت بروز اختلال در آن، می توان گفت رابطه حاکم در بین طرفین از استحکام بالایی برخوردار نیست. تاثیر نارضایتی های جنسی به اندازه ای دیگر ابعاد رابطه زوجین را تحت الشعاع قرار می دهد، که پس از گذشت مدتی از سرایت آن به جوانب دیگر، یافتن ریشه اختلافات به کار بسیار دشواری تبدیل می گردد. وجود آسیب هایی مانند انحرافات جنسی، خیانت و … در جوامع، خصوصا از سوی افراد همسردار، یکی از نشانه های تاثیرات منفی این اختلالات در شاخص های سلامت روانی جامعه می باشد. روانشناسان و روانکاوان، دلیل شمار زیادی از سوء تفاهم ها و اختلافات بین زوجین، همچنین طلاق های عاطفی و جدایی های رسمی در بین افراد را، وجود همین بی توجهی ها در افراد می دانند. در طرف مقابل می توان گفت، وجود یک رابطه جنسی سالم، به میزان بسیار زیادی بر تقویت یک رابطه زناشویی و تحکیم بنیان های خانواده موثر می باشد. سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که در صورت بروز این اشکالات در بین زوجین، چه راهکارهایی برای ترمیم این بخش از رابطه زناشویی وجود دارد.

سکس تراپیست چیست؟ (مشاور مشکلات زناشویی)

با توجه به مطالبی که بیان شد، سکس تراپی را می توان یکی از راه های جلوگیری از بروز مشکلات و نارضایتی های جنسی در بین زوجین معرفی نمود که با برگزاری جلسات مشاوره ای و بررسی علل پزشکی، روانی و فیزیکی به حل مشکلات آنها می پردازد. اصلی ترین رویکرد در این جلسات مشاوره ای، مانند دیگر انواع مشاوره، روانشناسی بر پایه گفتگو است. مهم ترین هدفی که میتوان برای مشاور مشکلات زناشویی (سکس تراپی) معرفی کرد، حل چالش های عاطفی و دستیابی به یک رابطه رضایت بخش برای طرفین است. در گذشته به دلیل نوع فرهنگ مردم، این موضوعات مسکوت واقع می شدند و وجود این اختلالات به بروز آسیب های دیگر منجر می شد. با ظهور روانشناسی در دهه های گذشته و شاخه بندی هایی که در این رشته تعریف شد، امروزه میتوان سکس تراپی را یکی از پرطرفدارترین زیر مجموعه های مشاوره در جهان دانست. خوشبختانه این نوع درمان، مانند گذشته دیگر تحت تاثیر تابوهای فرهنگی، مفهومی عجیب و ناپسند ندارد، تا حدی که طبق آمارها بسیاری از مشکلات زندگی های زناشویی با حل و فصل ابعاد جنسی در بین آنها رفع شده اند.

نشانه های نیاز به مشاوره زناشویی

میزان رابطه جنسی در زوج هایی که سن آنها بین 23 تا 37 سال است، به صورت میانگین دو بار در هفته تعریف شده است. این مقدار برای زوج های بالاتر از این سن تا سنین میانسالی به حداقل یک مرتبه در هفته تبدیل می شود. یکی از نشانه هایی که بیانگر نیاز زوجین به مراجعه برای سکس تراپی است، سردی مزاج و وجود بی میلی به رابطه جنسی می باشد. گفتنی است، آمار بی میلی به سکس در بین زنان به میزان بیشتری مشاهده شده است. بروز اختلالاتی مانند نعوظ مداوم و یا عدم نعوظ در مردان و همچنین زود انزالی در آنها یکی دیگر از این نشانه ها می باشد. بنابر گزارش هایی که به وسیله مطالعه و پژوهش های انجام شده در این زمینه ارائه شده اند، 43 درصد از زنان و 31 درصد از مردان در طول زندگی خود به صورت متوسط ، حداقل یک بار به انواع این نشانه ها دچار می شوند. عدم اعتماد به نفس در سکس، سرکوب های مداوم میل جنسی، ناتوانی در کنترل رفتارهای جنسی و همینطور افکاری که در زمینه های جنسی آزار دهنده هستند مانند خاطرات و … از عواملی هستند که موجب بروز این اختلالات می شوند. نکته امید بخش این است که بسیاری از این محرک ها و مانع های روانی با انجام مشاوره در این زمینه و روانکاوی هایی که به وسیله یک روانشناس متخصص انجام می شود، قابل کنترل می باشند. سکس تراپی به افراد کمک می کند که نوع مشکل خود را شناخته و به وسیله دانش پزشکی و روانشناسی آن را رفع کنند. با اطمینان می توان گفت، برخورداری از یک رابطه جنسی سالم و مطمئن، بسیاری از مشکلاتی که در زندگی زناشویی سراغ داریم را رفع می کند.

چه فاکتورهایی بررسی می شود؟

همانطوری که در دیگر جلسات مشاوره ای، متخصصان حوزه سلامت روان به وسیله گفتگوی همدلانه، به کشف ریشه مشکل می پردازند، روانکاو و متخصص این کار، در جلسات سکس تراپی نیز، با فراهم آوردن محیطی امن، در ابتدا فشارهای ناشی از خجالت و احساس شرم را رفع کرده تا مراجعین بتوانند در فضایی صادقانه به بیان مشکلات خود و کوشش در جهت رفع آنها بپردازند. در جلسات ابتدایی، سکس تراپیست با یک طرف و یا در صورت نیاز با دو طرف به شکل مشترک در رابطه با دلایل نارضایتی افراد و همچنین نکات مربوط به موضوع می پردازد. در مراحل بعدی متخصص، از طریق گفت و شنود هدفمند و موثر به ارائه درمان مورد نیاز برای افراد خواهد پرداخت. این جلسات به عنوان حمایت و آموزش زوجین در راستای رسیدن به رابطه جنسی صحیح بر پایه رفع نیازهای هر دو طرف است. به طور کلی می توان گفت حل مشکلات زناشویی یک رویکرد بیولوژیکی و روانشناختی تمرین محور است که برای درمان اختلالات احتمالی در طی فرایند رابطه جنسی می باشد، که در آن از روش های شناختی-رفتاری و دیگر متدهای علمی استفاده می شود.

سکس تراپی در اصفهان

خانم دکتر شقایق بازرگان را می توان به عنوان بهترین مشاور مشکلات زناشویی، و فعال در زمینه درمان سکس تراپی معرفی کرد. یکی از فعالیت های ایشان در دهه گذشته برگزاری کارگاه های بهبود روابط برای زوجین و آموزش مهارت های مورد نیاز برای تحکیم هرچه بیشتر این رابطه می باشد. سکس تراپی و یا مشاوره جنسی، یکی از تخصص های ایشان می باشد که همشهریان اصفهانی در صورت نیاز می توانند از آن استفاده کنند. مشاوره ازدواج و درمان اختلالات خلقی در انواع گوناگون (درمان وسواس و … ) خدمات دیگری است که از سوی دکتر شقایق بازرگان قابل ارائه می باشد. ساکنین اصفهان برای دریافت نوبت جلسات حضوری می توانند با شماره های درج شده در وب سایت تماس حاصل فرمایند.