ردکردن این

مشاوره طلاق در اصفهان

معرفی خدمات مشاوره طلاق در اصفهان

در صورتی که در زندگی زناشویی خود به طلاق فکر می کنید، می توانید از خدمات مشاوره طلاق در اصفهان استفاده نمایید. تجربیات یک روانشناس به عنوان مشاور طلاق در اصفهان، به شما کمک خواهد کرد تا با دید بازتری به این تصمیم فکر کرده و برای زندگی خود تصمیمی دقیق بگیرید. طلاق پدیده ای است که می تواند موجب آسیب های اجتماعی متعددی شود. این پدیده، نه به خودی خود، بلکه با توجه به پیامدهای بعدی که دارد در رده آسیب های اجتماعی قرار می گیرد. در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی خدمات مشاوره طلاق در اصفهان، ضرورت آن در صورت نیاز و فاکتورهای موثر در میزان تاثیر آن بپردازیم.

یک مشاور طلاق در اصفهان می تواند شما را با تمامی جوانب این امر آشنا کند، تا ببینید اقدام برای این کار برای زندگی شما سودمند خواهد بود یا خیر. ازدواج و طلاق از تصمیماتی هستند که به طور متوسط در زندگی انسان ها، یک با گرفته می شوند. برای اخذ تصمیماتی که تا این اندازه دارای اهمیت هستند و بر ابعاد دیگر زندگی نیز تاثیرگذارند، حتما و حتما نیاز به اخذ مشورت می باشد. 

آمارها نشان میدهند میزان بالایی از طلاق های ثبت شده در کشور طی 6 سال ابتدای زندگی های مشترک رقم می خورند. شناخت ناصحیح، انتخاب های هیجانی و سوء تفاهم های ایجاد شده در زمان انتخاب همسر و ازدواج، از اصلی ترین فاکتورهایی هستند که میتوانند در ادامه زندگی دردسر ساز شده و مانع از ایجاد یک همزیستی سالم بین افراد شود.

با مراجعه به بهترین روانشناس اصفهان و استفاده از خدمات مشاوره ای در زمینه ازدواج و طلاق می توان مطمئن بود که در این زمینه ها تصمیم درستی اتخاذ شده. در زمان برخورد با چنین شرایطی اهمیت استفاده از مشاوره ازدواج درک می شود. متاسفانه در سالهای اخیر سرانه طلاق در کشور ما نسبت به میانگین جهانی بسیار بالا رفته که عوامل مختلفی علاوه بر آنچه عنوان شد، در رشد این نرخ موثر هستند.

مشاور طلاق | دکتر شقایق بازرگان

برخی مواقع استفاده از مشاوره طلاق در اصفهان، می تواند زاویه ای جدید از درک متقابل را به طرفین نشان داده و از پیشامدهای محتملی که گاها موجب سرخوردگی و پشیمانی در افراد میشود، جلوگیری کند.

چرا مشاوره طلاق ضرورت دارد

هر چند موضوع طلاق یک حق مدنی برای قشر زن و مرد محسوب میشود، ولی باید در نظر داشت که همه حقوقی که قانون برای افراد لحاظ کرده است لزوما به نفع آنها عمل نمی کند. با نگاهی به نتیجه پژوهش هایی که در موسسات مختلف جهانی انجام شده، متوجه میشویم که درصد قابل توجه از کسانی که در زندگی مجبور به طلاق می شوند، از آسیب های بعدی آن مطلع نبوده و یا نگاه دیگری در رابطه با این مسئله داشته اند. داشتن درک صحیحی از واقعیت برای کسانی توسط موضوعات مختلفی در زندگی محاصره شده اند، مسئله ای است که برای بسیاری از ما دشوار می باشد.

رشد تعاملات فرهنگی در بستر اینترنت و فضای مجازی و عدم شناخت صحیح از آن، توسعه و پیچیدگی روابط بین فردی و همچنین فاصله های شکل گرفته در بافت خانوادگی از مهمترین مواردی هستند که در فراگیری این شکل از نگاه به موضوع طلاق تاثیرگذار بوده اند. استفاده از دیدگاه و نظرات یک مشاور طلاق در اصفهان، می تواند موضوع اصلی را روشن کرده و موجب شود تا این روند به اخذ تصمیم بهتری بیانجامد. همانطور که بیان شد مقوله های ازدواج و طلاق از موضوعاتی هستند که در زندگی اکثر انسان ها تکرار نمیشوند.

چه زمانی نیاز به خدمات مشاوره طلاق در اصفهان می باشد

اصل اساسی در این موضوع، رها نکردن مسئله به حال خود است. به بیان دقیق تر باید گفت، متاسفانه بسیاری از زوجین پیش از تصمیم به جدایی، با این که شاید ماه ها و سال ها به موضوع طلاق فکر می کردند، اما این مسئله را با همسر خود مطرح نمی کنند. وجود برخی از افکار، احساسات و رفتارها، در صورتی که به شکل عادت گونه در روابط جریان داشته باشد، زنگ خطری است برای سلامت روان و رابطه بین افراد. تجربیات یک مشاور طلاق در اصفهان می تواند مسئله را به خوبی برای طرفین روشن و واضح نماید.

مشاور طلاق | دکتر شقایق بازرگان

انتظاراتی که از خود و دیگران داریم، وظایفی که در محیط خانه برای هر فرد تعریف می شود و میزان مسئولیت پذیری در قبال این موارد، اگر از حالت تعادل خارج شود، نشان از خطری است که در کمین رابطه نشسته. متاسفانه باورهای غلطی که در جوامع حقیقی و مجازی تعریف می شوند و مشاهده میکنیم که بسیاری از زوجین در دام آن افتاده اند، کم نیستند.

حتی بسیاری از والدین با رفتار و گفتارشان به ترویج و انتقال این داده های غلط کمک میکنند. مشاور طلاق این موضوع را به صورت شفاف، بدون ابهام و کم و کاست و خالی از باورها و نگاه های اشتباه برای افراد مطرح می کند. چه افرادی که تصمیم خود را گرفته و قصد طلاق دارند، و چه کسانی که در رابطه با این کار دو دل هستند، هر دو دسته می توانند از طریق خدمات مشاوره طلاق در اصفهان نسبت به مسئله دید بهتری پیدا کنند.

از آنجایی که تصمیمات ما برخاسته از روان، روحیه و نگاه ما به زندگی است، روانشناسان بهترین گزینه برای ارائه مشاوره در زمینه طلاق هستند. بنابراین، حداقل ویژگی در فردی که از او برای موضوع طلاق، اقدام به اخذ مشاوره می کنید، عضویت در نظام روانشناسی کشور می باشد.

ایجاد یا قطع ارتباط با یک فرد، در جهت تشکیل یا انحلال یک مجموعه مثل خانواده، موضوعاتی هستند که اگر با مشاوره همراه نباشند، میتوانند خسارات سنگینی به بار بیاورند. به همین منظور پیشنهاد ما برای اخذ یک تصمیم معقول، استفاده از خدمات مشاوره طلاق در اصفهان می باشد.

استفاده از زوج درمانی قبل از طلاق

فضای خانواده به دلیل صمیمیت و صداقت بی پرده ای که دارا است، بستر بسیار مناسبی برای رشد روحی در افراد است. زوج درمانی فرایندی است که با استفاده از آن، اشخاص به صورت آگاهانه به سوی یک همزیستی مسالمت آمیز راهنمایی می شوند. باید توجه داشت، میزان بسیار زیادی از مشکلات رایج بین زوجین، نا آگاهانه و به دلیل عدم برخورداری از مهارت های فردی و اجتماعی ایجاد میشود.

با شناختی که در طول دوره زوج درمانی از خودمان و طرف مقابل پیدا می کنیم، رابطه ما در برابر بسیاری از آسیب ها ایمن می شود. با استفاد از راهنمایی هایی که در این دوره کسب میکنیم میتوان از بروز آسیب های گوناگونی مانند خیانت، درگیری های لفظی و فیزیکی و برخوردهای هیجانی در رابطه پیشگیری کرد. با توجه به همه مطالب بیان شده در میابیم که هر چند حفظ نظام خانواده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، ولی در مواردی برای جلوگیری از آسیب های بیشتر، ناچار به جدایی هستیم، اما شناخت این شرایط باید با نظر مشاور طلاق در اصفهان انجام گیرد.

بهترین مشاور طلاق در اصفهان

اگر بخواهیم تمامی مزایای مربوط به استفاده از خدمات مشاوره ای در رابطه با زندگی زناشویی را بشماریم، نیاز به مقالاتی جداگانه است. اصلی ترین نتیجه مشاوره طلاق در اصفهان، آسیب زدایی از این مسئله می باشد. همانطور که بیان شد، طلاق نیز اگرچه موجب بسیاری از نارسایی های دیگر در جوامع مختلف، به ویژه قشر کودک میشود.

اما از طرف دیگر در برخی موارد، برای بهبود شرایط زندگی خود، ناگزیر از این راه هستیم.به همین منظور میتوان گفت در برخی از موارد، استفاده از این راه لازم و ضروری است. ولی موضوع اصلی این است که چگونه فردی که با انتخاب های اشتباه این شرایط را رقم زده است میتواند در این رابطه تصمیم صحیحی بگیرد.

در نظر داشتن این مطلب به ما کمک میکند، اگر تصمیمی در این باره برای زندگی خود گرفته ایم، حتما با مراجعه به یک مشاور طلاق در اصفهان، آن را بازبینی کرده و جوانب مختلف آن را بسنجیم. شاید شما هم مثل دیگر انسان ها تصمیماتی در زندگی اخذ کرده اید که نتایج آن در جهتی منفی غافلگیر کننده باشد. برای اجتناب از تصمیمات احساسی، هیجانی و به دور از عقلانیت در هر موضوعی نیاز به مشاوره است.

مشاور طلاق | دکتر شقایق بازرگان

دکتر شقایق بازرگان، روانشناس، روانکاو و عضو سازمان نظام روانشناسی کشور، یکی از برترین روانشناسان کشور بوده و مشاوره طلاق در اصفهان یکی از خدماتی است که توسط ایشان ارائه می شود. همشهریان عزیز اصفهانی با توجه به آنچه در این مطلب بیان شد، در صورتی که نیاز به مراجعه به یک مشاور طلاق در اصفهان دارید می توانید جهت اخذ نوبت با شماره های ارائه شده در وب سایت با ما تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

این مسئله در زوج های مختلف متفاوت بوده و بنا به تشخیص مشاور تعیین می گردد.

اگر به این موضوع فکر می کنید و یا تصمیمی برای طلاق دارید، پیش از هر گونه اقدامی برای این کار نیاز به دریافت مشاوره خواهید داشت.