ردکردن این

مشاوره طلاق اصفهان

مشاوره قبل از طلاق

مشاوره طلاق اصفهان: یکی از مسائلی که به عنوان نمونه ای از آسیب های اجتماعی شناخته می شود طلاق است. از انواع مختلف تعریف شده در این مقوله که بگذریم، آمارها نشان میدهند میزان بالایی از طلاق های ثبت شده در کشور طی 6 سال ابتدای زندگی های مشترک رقم می خورند. شناخت ناصحیح، انتخاب های هیجانی و سوء تفاهم های ایجاد شده در زمان انتخاب همسر و ازدواج، از اصلی ترین فاکتورهایی هستند که میتوانند در ادامه زندگی دردسر ساز شده و مانع از ایجاد یک همزیستی سالم بین افراد شود. استفاده از مشاور خوب طلاق در برخی موارد، می تواند زاویه ای جدید از درک متقابل را به طرفین نشان داده و از پیشامدهای محتملی که گاها موجب سرخوردگی و پشیمانی در افراد میشود، جلوگیری کند. در زمان برخورد با چنین شرایطی اهمیت استفاده از مشاوره ازدواج درک می شود. متاسفانه در سالهای اخیر سرانه طلاق در کشور ما نسبت به میانگین جهانی بسیار بالا رفته که عوامل مختلفی علاوه بر آنچه عنوان شد، در رشد این نرخ موثر هستند. رشد رسانه های اجتماعی، تعاملات فرهنگی ایجاد شده، توسعه و پیچیدگی روابط بین فردی و همچنین فاصله های شکل گرفته در بافت خانوادگی از مهمترین عواملی است که در بالا رفتن این آمار تاثیرگذار هستند. در ادامه این مطلب قصد داریم به شناخت مشاوره طلاق، ضرورت آن در صورت نیاز و فاکتورهای موثر در میزان تاثیر آن بپردازیم.

مشاور طلاق | دکتر شقایق بازرگان
مشاور طلاق | دکتر شقایق بازرگان

چرا مشاوره طلاق ضرورت دارد

هر چند موضوع طلاق یک حق مدنی برای قشر زن و مرد محسوب میشود، ولی باید در نظر داشت که همه حقوقی که قانون برای افراد لحاظ کرده است لزوما به نفع آنها عمل نمی کند. با نگاهی به نتیجه پژوهش هایی که در موسسات مختلف جهانی انجام شده، متوجه میشویم که درصد قابل توجه از کسانی که در زندگی مجبور به طلاق می شوند، از آسیب های بعدی آن مطلع نبوده و یا برداشت دیگری از این موضوع داشته اند. داشتن درک صحیحی از واقعیت برای کسانی توسط موضوعات مختلفی در زندگی محاصره شده اند، مسئله ای است که برای بسیاری از ما دشوار می باشد. استفاده از دیدگاه و نظرات یک فرد بیطرف در این بین می تواند موضوع اصلی را روشن کرده و روند را به اخذ تصمیمی بهتر بیانجامد. مقوله های ازدواج و طلاق از موضوعاتی هستند که در زندگی اکثر انسان ها تکرار نمیشوند و یا در صورت نیاز به تعداد بسیار کمی تکرار میشوند. از طرفی ایجاد یا قطع ارتباط با یک فرد، در جهت تشکیل یا انحلال یک مجموعه مثل خانواده، موضوعاتی هستند که اگر با مشاوره همراه نباشند، میتوانند خسارات سنگینی به بار بیاورند. به همین منظور پیشنهاد ما برای اخذ یک تصمیم معقول مراجعه به مجموعه های امین و معتبر مشاوره ای است که در این زمینه خدماتی برای ارائه دارند.

چه مواقعی نیاز به مشاوره برای طلاق است

وجود برخی از افکار احساسات و رفتارها، در صورتی که به شکل عادت گونه در روابط جریان داشته باشد، زنگ خطری است برای سلامت رابطه بین افراد. انتظاراتی که از خود و دیگران داریم، وظایفی که در محیط خانه برای هر فرد تعریف می شود و میزان مسئولیت پذیری در قبال این موارد، اگر از حالت تعادل خارج شود، نشان از خطری است که در کمین رابطه نشسته. متاسفانه باورهای غلطی که در جوامع حقیقی و مجازی تعریف می شوند و مشاهده میکنیم که بسیاری از زوجین در دام آن افتاده اند، کم نیستند. حتی بسیاری از والدین با رفتار و گفتارشان به ترویج و انتقال این داده های غلط کمک میکنند. تعریف وظایف به صورتی یک سویه و مطلق، عدم وجود تعاملات سازنده و انحرافات فکری و نگرشی، همه و همه از جمله شاخص هایی هستند که محیط خانواده ( بیشتر بخوانید: مشاوره خانواه ) تبدیل به فضایی مسموم برای افراد می کند. البته باید در نظر داشت که در مقاطع خاصی از زندگی مشترک خصوصا در ابتدای آن، به دلیل عدم شناخت کافی و بی تجربگی طرفین، امکان بروز این مسائل وجود دارد، اما شناخت و تشخیص یک ر فتار اتفاقی و موقت از نمونه های برخاسته از نگرش و درکی غلط ولی قابل اصلاح، دشوار میباشد. به همین جهت مراجعه به مشاوره طلاق اصفهان و بهترین روانکاو می تواند در شناختی بهتر از اوضاع بسیار کمک کننده باشد.

مشاوره طلاق چه تاثیراتی دارد

اگر بخواهیم تمامی مزایای مربوط به استفاده از خدمات مشاوره ای در رابطه با زندگی زناشویی را بشماریم، نیاز به مقالاتی جداگانه است. اصلی ترین نتیجه دریافت مشاوره راجع به موضوع طلاق، آسیب زدایی از این مسئله می باشد. همانطور که بیان شد، طلاق نیز اگرچه موجب بسیاری از نارسایی های دیگر در جوامع مختلف به ویژه قشر کودک میشود، ولی از طرف دیگر در برخی موارد ناگزیر از این راه برای بهبود شرایط زندگی خود هستیم. به عبارت دیگر گاهی همین مسئله که خودش به عنوان یک آسیب اجتماعی شناخته میشود، از بروز آسیب های دیگری جلوگیری میکند. به همین منظور میتوان گفت در برخی از موارد، استفاده از این راه لازم و ضروری است. ولی موضوع اصلی این است که چگونه فردی که با انتخاب های اشتباه این شرایط را رقم زده است میتواند در این رابطه تصمیم صحیحی بگیرد. در نظر داشتن این مطلب به ما کمک میکند، اگر تصمیمی در این باره برای زندگی خود گرفته ایم حتما با مراجعه به یک مشاور امین و کاردان، آن را بازبینی کرده و جوانب مختلف آن را بسنجیم. شاید شما هم مثل دیگر انسان ها تصمیماتی در زندگی اخذ کرده اید که نتایج آن در جهتی منفی غافلگیر کننده باشد. برای اجتناب از تصمیمات احساسی، هیجانی و به دور از عقلانیت در هر موضوعی نیاز به مشاوره است. هر اندازه اهمیت و جایگاه آن موضوع بیشتر و بزرگتر باشد، نیاز به مشاوره طلاق اصفهان در آن جهت از ضرورت بیشتری برخوردار است.

مشاور طلاق | دکتر شقایق بازرگان
مشاور طلاق | دکتر شقایق بازرگان

استفاده از زوج درمانی قبل از طلاق

فضای خانواده به دلیل صمیمیت و صداقت بی پرده ای که دارا است، بستر بسیار مناسبی برای رشد فردی افراد است. زوج درمانی فرایندی است که با استفاده از این ابزار اشخاص را به صورت آگاهانه به سوی یک همزیستی مسالمت آمیز راهنمایی میکند. باید توجه داشت، میزان بسیار زیادی از مشکلات رایج بین زوجین، نا آگاهانه و به دلیل عدم برخورداری از مهارت های فردی و اجتماعی ایجاد میشود. با شناختی که در طول دوره زوج درمانی از خودمان و طرف مقابل پیدا می کنیم، رابطه ما در برابر بسیاری از آسیب ها ایمن می شود. با استفاد از راهنمایی هایی که در این دوره کسب میکنیم میتوان از بروز آسیب های گوناگونی مانند خیانت، درگیری های لفظی و فیزیکی و برخوردهای هیجانی در رابطه پیشگیری کرد. با توجه به همه مطالب بیان شده در میابیم که هر چند حفظ نظام خانواده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، ولی در مواردی برای جلوگیری از آسیب های بیشتر، ناچار به جدایی هستیم، اما شناخت این شرایط باید با نظر متخصصی مورد اعتماد همچون دکتر شقایق بازرگان انجام گیرد.