ردکردن این

بهترین مشاوره خانواده در اصفهان

خصوصیات بهترین مشاوره خانواده در اصفهان

آیا به دنبال بهترین مشاور خانواده در اصفهان هستید؟ آیا با ویژگی های لازم در بهترین مشاوره خانواده در اصفهان آشنایی دارید؟ خانواده از مهمترین مجموعه های انسانی است که بیشترین سهم را بر ارتقا و یا کاهش شاخص های سلامت روان جامعه دارد. به جهت اهمیت بالای نهاد خانواده و نقش پررنگ آن در بخش های مختلف یک جامعه، شناخت صحیح از وظایف و حقوق هر فرد در این جامعه کوچک، با استفاده از مشاوره خانواده اهمیت بسیار بالایی دارد. این مجموعه اولین اجتماعی است که یک فرد، ابتدا خود را در آن پیدا میکند و تحت عنوان اصول خانوادگی با بایدها و نبایدهای لازم در یک اجتماع آشنا می شود.

عمیق ترین روابط و تعاملاتی که بر زندگی فرد فرد بشر تاثیرگذار می باشد در کانون خانواده ایجاد شده و رشد می کند. به همین جهت بروز هر گونه تنش و یا آسیب به صورت یکپارچه بر روان همه اعضای خانواده تاثیر می گذارد.

بنابراین برای جلوگیری از گسترش این آسیب ها به ابعاد دیگر زندگی انسان، نیاز به رفع آن با مشاوره خانواده اصفهان می باشد. باید توجه داشت که کودکان بیشترین خسارت روحی و روانی را در آسیب های خانوادگی متحمل می شوند.

خودآگاهی کودکان تا سنین نوجوانی در حال یافتن انگاره هایی برای شناخت خود و تعریف روابط است؛ در صورت بروز هرگونه مشاجره در بین اعضای خانواده، کودک در سیستم شناختی خود دچار سردرگمی شده و متاسفانه در بیان کردن و حل آن ناتوان است.

اصفهانی های عزیز در صورتی که نیاز به مشاوره های خانوادگی دارند، می توانند از خدمات مشاوره خانواده اصفهان استفاده نمایند. در ادامه به معرفی نکاتی در زمینه آشنایی با بهترین مشاور خانواده اصفهان خواهیم پرداخت.

مشاوره خانواده در اصفهان | دکتر شقایق بازرگان

مشاوره خانواده و ضرورت استفاده از آن

انسان برای تسکین و بازیابی انرژی های روانی خود در اجتماع به محیط خانواده رجوع می کند، حال تصور کنید این محیط هم با تنش های عصبی و مشاجره های مختلف، فاقد آرامش شود. وجود اختلاف نظرها و شناخت های اشتباه، گاهی موجب ایجاد سوء تفاهم و در نهایت مرافعه های لفظی می شود. برای جلوگیری از این قبیل آسیب های اجتماعی، بهتر است با خصوصیات بهترین مشاوره خانواده در اصفهان آشنا شده و سپس از مشاوره خانواده استفاده کنیم. زوج هایی که دارای فرزند هستند برای برقراری ارتباطی بهتر و پیوندی عمیقتر با فرزندان خود، میتوانند از روانشناسان و روانکاوانی که در زمینه مشاوره خانواده فعالیت دارند کمک بگیرند.

محیط خانه و خانواده جایی است که رفتارها، هیجانات و توقعات مختلف برای کودکان تعریف میشود. زمانی که به هر دلیلی نظم موجود در این محیط برای ایجاد این انگاره ها بر هم بخورد و افراد نسبت به درک متقابل از یکدیگر دائما دچار چالش باشند، همان وقتی است که باید با استفاده از تجارب روانی روانشناسان و مشاوران خانواده نسبت به حل این مسئله اقدام کرده و از پیشروی این آسیب جلوگیری کنند.

باید توجه داشت که ارائه مشاوره در هر زمینه ای، نیاز به شناخت های روانشناسانه از افراد دارد. بنابراین یکی از مهمترین ویژگی های بهترین مشاوره خانواده اصفهان، این است که این خدمات از فردی متخصص و عضو نظام روانشناسی کشور، دریافت شود. در مقوله مشاوره برخی موارد هستند که عنوان کردن آنها برای افراد سخت بوده و یا به دلیل نگرش و عقیده خاصی از طرح آنها خودداری می شود.

به عنوان مثال بی میلی جنسی در یکی از زوجین موجب آسیب های جدی به طرف مقابل است. خیانت، انحرافات اخلاقی و جنسی از جمله مواردی هستند که افراد اغلب در بیان آنها با مشکل مواجه می باشند. از دیگر فاکتورهای مهم برای داشتن بهترین مشاوره خانواده در اصفهان، این است که افراد بتوانند بدون رودربایستی تمامی نکاتی که شخص مشاور به آن نیاز دارد را در اختیار او قرار دهند.

چه زمانی به مشاوره خانواده نیاز است

مشاوره خانواده در اصفهان | دکتر شقایق بازرگان

سنین ابتدای نوجوانی و جوانی برای همه انسانها، زمانی است که فرد نیاز به توسعه روابط پیدا کرده و احتیاج دارد شناخت های خود را از زندگی و موضوعات مربوطه به اشتراک گذارده و عنوان کند. متاسفانه اکثرا، والدین در این مقطع، سعی در تحکم و تحمیل انگاره های خود به نسل بعدی داشته و با این کار به شکلی ناخودآگاه قصد دارند فرزند را به هر روشی کنترل کرده و با خود همراه کنند. این یک نمونه از آسیب هایی است که نقش روابط خانوادگی را در نظر فرد کمرنگ کرده، همچنین موجب بروز آسیب های دیگر نیز میشود و به مشاوره خانواده نیاز است.

روابط و تعاملاتی که در خانواده های تلفیقی، شکل میگیرد از دیگر مواردی است که برای شناخت بهتر آن نیاز به مشاور خانواده دارد. خانواده تلفیقی زمانی شکل میگیرد که دو واحد خانواده قصد داشته باشند به یک مجموعه تبدیل شوند. تعریف نقش پدر و مادر خوانده برای فرزندان کاری بسیار دشوار بوده که تنها از مذاکرات با متخصصین و مشاورین خانواده می توان انتظار این مهم را به صورتی صحیح داشت.

خانواده های گسسته که جدایی والدین دلیل آن است، یکی دیگر از مواردی است که برای شناخت زیست و تعامل صحیح، اعضای آن نیاز به مشاوره با فردی آگاه و مجرب دارند. اعتیاد، طلاق عاطفی، وابستگی غیر معمول، دخالت و مشکلات فامیلی در محیط خانواده از جمله مواردی هستند که در جهت شناخت و جلوگیری از آسیب آنها حتما نیاز به استفاده از خدمات مشاوره خانواده اصفهان می باشد.

ارائه خدمات بهترین مشاوره خانواده به صورت تخصصی در اجتماع، به عهده روانشناسان و روانکاوانی است که از دانش تئوری و تجربی نسبت به ابعاد مختلف روان برخوردار هستند. بنابراین برای دریافت این خدمات می بایست به متخصصانی که عضو نظام روانشناسی کشور هستند استفاده مراجعه کنید.

مزایای استفاده از مشاوره خانوادگی

همانطور که بیان شد، اصلی ترین محیط رشد روحی و روانی افراد خانه است. همچنین روابط خانوادگی موثرترین نقش را در تربیت افراد دارد. مشاور خانواده با شناخت نوع و عمق این روابط و ارائه شناخت صحیح از تاثیر آنها از بروز مشکلات و معضلات روحی و روانی در این محیط جلوگیری کرده و به سبب نقش بزرگ خانواده در تربیت افراد، با این کار شاخص سلامت روان اجتماعی ارتقاء پیدا خواهد کرد.

تحکیم روابط والد و فرزند، در صورت وجود نارسایی در یکی از طرفین، با مراجعه به بهترین مشاور خانواده در اصفهان به صورتی صحیح انجام می شود. ضمن این که محیط زندگی افراد را از بروز سوء برداشت ها و سوء تفاهمات ایمن سازی میکند. باید توجه داشت که سرکوب و بی توجهی راه صحیحی برای مدیریت نظام خانواده نبوده و این امر در نهایت موجب خسارات بیشتر و در برخی مواقع باعث بروز بیماری های روانتنی در افراد می شود.

یکی از مزایای استفاده از مشاوره خانوادگی شناخت صحیح از حقوق و وظایف اضلاع دیگر این هندسه در سطح کلان است. این کار می تواند پازل اجتماع را به گونه ای تنظیم کند که همه افراد آن به صورتی یکپارچه در جهت رشد و تعالی حرکت کنند. علاوه بر آن هر یک اعضا وظیفه خود را به بهترین نحو در این راستا انجام دهند.

نکته مهم این است که برخوردهای افراطی و یا تفریط گونه از طرفی هیچ کمکی به حل این دسته از مسائل نمی کند و در طرف دیگر ممکن است موجب ضربه های غیرقابل جبران به محیط خانواده شود. در این موارد که مشخصا محل آسیب در یکی از طرفین ازدواج وجود دارد، بهتر است برای مراجعه به مشاور از خود آن فرد بخواهیم که شخص مشاور را انتخاب کند.

چرا که شاید آن فرد در طرح این مباحث با افراد همجنس و یا غیر همجنس خود راحت تر باشد و اینگونه بتوان به شکلی سهل به مورد پرداخت و تمام جوانب آن موضوع را مورد بررسی قرار داد. متاسفانه وجود برخی تعصبات ناشی از نگرش های اشتباه، موجب جلوگیری از حل این مسائل در بین افراد می شود و اینچنین موضوعاتی که به لحاظ سلامت روان نقش بسیار مهمی در زندگی دارند تبدیل به غده های سرطانی شده و دیگر بخش های روابط آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.

روانشناسی خانواده

ارائه خدمات مشاوره خانواده اصفهان با مراجعه به روانشناسان و روانکاوانی میسر است که از علم و تجربه کافی در زمینه ابعاد و روابط مختلف انسان برخوردار می باشند. روانشناسی خانواده شاخه ای از روانشناسی بوده که با بررسی و تحلیل رفتار و ادراک همه اعضای خانواده به تصحیح روابط خانوادگی می پردازد. هدف از خدمات روانشناسی خانواده این است که به افراد در بهبود ارتباطات، حل مشکلات و مسائل خانوادگی، درک و رسیدگی به چالش های پیشامد شده کمک شود. این شاخه از علم روانشناسی و مشاوره در دهه پنجاه و شصت شمسی در ایران شکل گرفت و توسعه یافت. مشاوره خانواده اصفهان نیز با بهره گیری از این دانش به ارائه خدمات می پردازد.

خانواده مجموعه ای است که انسانها برای راحتی خود هم که شده، مجبور به رعایت صداقت و شفافیت در این محیط هستند. زوج درمانی و خانواده درمانی، از جمله مواردی هستند که در دهه های اخیر برای ایجاد اصلاحات مورد نیاز در افراد و به هدف رسیدن به رشد خودآگاه ایجاد شده اند و همانطور که از نام این روش ها پیداست، موثرترین ابزار بکارگیری شده در این روش های درمانی روابط بین فردی در محیط خانواده می باشد.

مشاوره خانواده در اصفهان | دکتر شقایق بازرگان

خدمات مشاوره خانواده در شهر اصفهان

با توجه به مطالب عنوان شده، اکنون درک خواهید کرد که استفاده از خدمات مشاوره خانواده اصفهان تا چه اندازه بر تحکیم و اصلاح روابط این مجموعه تاثیر گذار می باشد. مراجعه به بهترین روانشناس اصفهان راهکاری مناسب برای رفع سوء تفاهمات و مشکلات ناشی از آن در خانواده می باشد که علاوه بر آن بر دیگر ابعاد زندگی افراد نیز تاثیرات بسیار خوبی دارد.

خانم دکتر شقایق بازرگان، بهترین مشاور خانواده در اصفهان با سابقه بسیار در زمینه درمان و مشاوره، یکی از مشاورین زبده خانواده در کشور هستند. همشهریان عزیز میتوانند برای استفاده از بهترین مشاوره خانواده در اصفهان با این مجموعه تماس برقرار نمایند. ضمن اینکه استفاده از این خدمات به صورت آنلاین و رایگان برای همه هموطنان عزیز مقدور می باشد.

سوالات متداول

برای تصحیح تعاملات والدین و فرزندان، برای اصلاح روابط در خانواده های تلفیقی و گسسته و به منظور رفع تنش ها و چالش های خانوادگی می توان از مشاوره خانواده استفاده کرد.

تعداد این جلسات با توجه به مسائل موجود در افراد مختلف می باشد. تشخیص این مسئله با مشاور می باشد.