ردکردن این

مشاوره آنلاین رایگان

مشاوره رایگان در اصفهان

دریافت مشاوره یکی از موضوعاتی است که در طول زندگی همه ما بارها به آن نیاز پیدا کرده ایم. مشاوره های خانوادگی، شغلی و تحصیلی نمونه هایی از فعالیت های توانبخشی اجتماعی است که با تنظیم عملکرد در جهت دستیابی به اهداف گوناگون، میتواند از بروز آسیب های احتمالی جلوگیری کند. این فرایند در گذشته به شکلی غیر تخصصی و در برخی موارد بی نتیجه انجام میگرفت. امروزه با توسعه و گسترش علم روانشناسی که در بستر تعاملات فرهنگی ایجاد شده است، ارزیابی و مداخله در سطوح فردی، خانوادگی و اجتماعی توسط روانشناسان و روانکاوان به شکلی بسیار موثر واقع شده است. در برخی موارد استفاده از تجربیات یک روانشناس مجرب، می تواند نتیجه کار را به میزان بالایی در جهت مثبت تغییر دهد. استفاده از خدمات مشاوره در شهر اصفهان به دلیل پیشینه فرهنگی مردم این شهر، به صورتی فراگیر مورد استقبال و استفاده قرار گرفته است. شاید برای برخی از همشهریان و هموطنان، دریافت خدمات مشاوره ای به صورت حضوری، به هر دلیل امکان پذیر نباشد. خوشبختانه در سالهای اخیر، زیرساخت هایی برای ارائه مشاوره از طریق سامانه های برخط فراهم شده است، که میتوان از آنها در این جهت استفاده کرد. ارائه خدمات مشاوره رایگان به صورت تلفنی و یا آنلاین، یکی از راهکارهایی است که با بکارگیری آن میتوان به شکلی حداکثری، از تمام ظرفیت های موجود، برای بالا بردن شاخص های سلامت روان در اجتماع استفاده کرد. در ادامه این مطلب به مزایای استفاده از مشاوره آنلاین و بهترین مشاور زن در اصفهان اشاره خواهیم کرد.

مشاوره رایگان اصفهان | دکتر شقایق بازرگان
مشاوره رایگان اصفهان | دکتر شقایق بازرگان

ضرورت انواع مشاوره

اینکه هر کاری با مشورت، آغاز و جریان یابد، نتیجه بهتری خواهد داشت، مطلبی است که مورد قبول همه می باشد. همانطور که میدانید یکی از پیچیده ترین بخش های وجودی ما انسانها، روان و فعالیت های ذهنی ما است. مسائل بیولوژیکی و موضوعاتی که از نظر ژنتیکی برای سیستم اعصاب ایجاد دردسر می کنند، نسبت به پدیده های روانی که موجب دردسرهای روزانه در روابط ما می شوند، کمتر هستند. شما میتوانید در زندگی روزمره، بسیاری از این مسائل را در روابط مختلفی که ایجاد میکنید رصد کرده و بشناسید. حال انبوهی از مسائلی که با آن برخورد کرده و اثر پذیرفته اید را در پدیده ها و موضوعاتی که شما را وادار به انتخاب در یک جهت می کنند جمع کنید. در یک حسابگری صادقانه خواهید دید که بسیاری از انتخاب های ما بدون در نظر گرفتن نتیجه آنها، به شکلی عادت وار انجام میگیرند. انتخاب های کوچک و بزرگ (از انتخاب همسر و شغل گرفته، تا غذایی که برای خوردن سفارش میدهیم) در زندگی ما بر اساس نوع نگرش و سیستم ارزشی تعریف شده در نهادمان انجام میشوند. با شناختی بهتر و عمیق تر از خود میتوانیم با میزان آگاهی بیشتری دست به انتخاب زده و شرایط زندگیمان را بهبود ببخشیم. این درک در وجود ما، نیازمند دانشی است که در جهت شناخت بهتر عوامل موثر بر تعاملات انسان گسترش یافته. مشاوره یکی از حوزه های تخصصی روانشناسی است، که در طول آن سطوح مختلفی از سیستم شناختی، باوری و روانی افراد مورد بررسی قرار میگیرد. با مراجعه به یک مشاور خوب میتوانیم موضوعات و روابط مختلفی مثل شغل، ازدواج، تحصیل و فاکتورهای اصلی در همزیستی های سالم با افراد گوناگون را که ذهن ما با آنها محاصره شده است، در فضایی امن، از بیرون مشاهده کرده و تصمیمات بهتری را در مورد آنها اخذ کنیم.

مزایای استفاده از مشاوره آنلاین

با توجه به مشغله هایی که در زمینه های مختلف، برای ما ایجاد شده، شاید پیدا کردن ساعتی که بتوان از آن برای مراجعه به مشاور استفاده کنیم کار دشواری باشد. از طرف دیگر انسان به شکلی نیمه آگاه و عامدانه به دنبال بهانه ای است که مشکلات خود را فرافکنی کرده و با استفاده از مشغله هایی که دارد، به عنوان بهانه این نیاز به مشاوره خود را نادیده بگیرد. مشاوره های آنلاین رایگان گزینه بسیار مناسبی است که با استفاده از آن میتوانید اولا، با مسائل و موضوعات پیشامد شده بهتر آشنا شوید و ثانیا میزان کارایی آن را در جهت حل مشکلات خود بسنجید. خوشبختانه با توسعه شبکه های اجتماعی در فضای مجازی بکارگیری این طرح محدود به مکان خاصی نبوده و همه هموطنان میتوانند از این خدمات در سراسر کشور استفاده کنند.

مشاوره و انواع آن

مشاوره ایجاد یک تعامل دو سویه مبتنی بر اعتماد و در جهت شناخت انواع استرسورها و مسائل احساسی-هیجانی است، که با توجه به افراد مختلف به صورت های گوناگونی انجام میپذیرد. در طی انجام این فرایند، مراجعه کننده ضمن آشنایی بهتر با موضوعات پیش آمده، با جنبه ها و زوایایی دیگر، به پردازش یک مسئله می پردازد. نکات مهمی که طرفین مشاوره در نظر داشته باشند این است که مشاوره نصیحت کردن و قضاوت کردن نیست، ثانیا، صرف انجام مشاوره، تضمینی برای حل شدن تمامی مسائل افراد نیست. ضمن این که سیستم های ارزشی و باوری در مراجع و مشاور، فاقد هر گونه استفاده در انجام این فرایند است. در طول مشاوره، روانکاو یا روانشناس، با ایجاد فضایی صادقانه، به صورت آگاهانه، مراجع را در برخورد با آن چیزی که شاید در نقطه کوری از دایره شناخت او واقع شده راهنمایی میکند. اصرار ورزیدن به شکلی از تفکر جدید، ارائه راهکار برای برخورد با پدیده ها و تشویق مراجع به رفتار کردن بر طبق الگویی خاص، همه و همه ناشی از درک های نادرست و غیر تخصصی از این فرایند می باشد. متاسفانه در برخی موارد شاهد ایجاد توقعات مختلف در مراجعه کننده، از سوی برخی افراد هستیم که با برآورده نشدن آنها، اساسا استفاده از این خدمات را در نظر مردم بی استفاده و بی تاثیر جلوه میدهد. بنابراین بسیار مهم است، قبل از مراجعه به مراکز مشاوره، نسبت به آنچه قرار است دریافت کنیم آگاهی و شناخت داشته باشیم. مشورت با یک روانشناس خوب میتواند در زمینه های مختلف کارساز و موثر واقع شده و مسیر حرکت افراد را به سوی اهداف مختلف بسیار روشن و هموارتر کند.
مشاوره رایگان اصفهان | دکتر شقایق بازرگان

مشاوره انلاین در اصفهان

همانطور که بیان شد، به منظور ارتقاء سطح سلامت روانی در کشور، مراکز متعددی به ارائه این خدمات به صورت رایگان می پردازند. خانم دکتر شقایق بازرگان، روانشناس، روانکاو و عضو سازمان نظام روانشناسی کشور، را میتوان به عنوان بهترین مشاور در اصفهان معرفی کرد. خدمات مشاوره ای ایشان، به صورت آنلاین و تلفنی نیز ارائه میشود. لازم به ذکر است استفاده از خدمات مشاوره ای غیر حضوری، کاملا رایگان می باشد. علاوه بر دلایلی که برای استفاده از مشاوره به صورت آنلاین و غیر حضوری ارائه کردیم، برخی افراد در ابراز مسائل مورد اهمیت خود، شاید با نوعی ترس و یا شرم مواجه باشند. برقراری ارتباط با مشاوران امین، به صورت غیرحضوری میتواند به رفع این شکل از هیجانات کمک زیادی بکند. ضمن اینکه امکان حل مسئله و مورد نظر به طور کلی و رفع موضوع نیز هست. مشاوره آنلاین به جهت محدودیت های ارتباطی، تنها به صورت فردی انجام میشود و ارائه این سرویس به شکل گروهی در یک زمان امکان ندارد. لازم به ذکر است، مشاوره های آنلاین در جهات و موضوعات مختلف انجام می گیرد. مشاوره ازدواج، مشاوره طلاق، مشاوره در زمینه بیماری های مختلف روان مانند انواع وسواس، اضطراب و افسردگی، از جمله خدماتی است که توسط مجموعه عنوان شده ارائه میشود.