ردکردن این

مشاوره ازدواج اصفهان

مشاوره ازدواج اصفهان: عموماً استفاده از مشاوره پیش از ازدواج را مشاوره ازدواج میگویند. در تعریفی دیگر، به حضور زوج های جوان در کلینیک های تخصصی، به منظور شناخت بیشتر از ویژگی های یکدیگر، مشاوره ازدواج گفته میشود. اما شاید آشنایی با تعریف های تخصصی، شمای بهتری از کاربردهای این مسئله در زندگی را نشان دهد. استفاده از تجربیات یک مشاور ازدواج در اصفهان برای آشنایی با ویژگی های خاص طرف مقابل، مسائل مربوط به همزیستی در فرد و شناخت نقاطی که به صورت ظاهری نمایان نیستند، تعریف دقیق تری برای یک مشاوره خوب ازدواج می باشد. این مشاوره پیش از ازدواج بوده و تاثیرات بسیار خوبی در اخذ یک تصمیم صحیح به طرفین خواهد کرد. مولفه هایی که بهترین مشاور ازدواج در اصفهان از افراد مختلف، مورد بررسی قرار می دهد، موارد مانند احساس، ادراکات، هوش، نگرش ها و شکل بروز دهی هیجانات یا همان میزان هوش هیجانی هستند. در صورتی که به دنبال شناخت بهترین شکل مشاوره ازدواج در اصفهان هستید، با ما تا انتهای این محتوا همراه باشید.

مولفه هایی که بهترین مشاور ازدواج در اصفهان از افراد مختلف، مورد بررسی قرار می دهد، موارد مانند احساس، ادراکات، هوش، نگرش ها و شکل بروز دهی هیجانات یا همان میزان هوش هیجانی هستند. در صورتی که به دنبال شناخت بهترین شکل مشاوره ازدواج در اصفهان هستید، با ما تا انتهای این محتوا همراه باشید.

مشاوره و زوج درمانی در اصفهان

انسان ها در هر انتخابی نیازمند به مشاوره هستند. به هر میزانی که تصمیمات از اهمیت بالایی برخوردارند، ضرورت اخذ مشاوره در آن، در اولویت بالاتری تعریف میشود. ازدواج مسئله ای است که بیشتر مردم یک مرتبه در طول زندگی خود تجربه میکنند. تصمیمی که اکثرا در طول زندگی هر فرد، تنها یک بار گرفته می شود موضوع پر اهمیتی است. با استفاده از بهترین مشاوره ازدواج اصفهان، می توان در این امر مهم به شکلی دقیق تر تصمیم گرفت. با در نظر داشتن تزاحمات فرهنگی و گوناگونی نگرش و جهانبینی هایی که در زندگی فرد فرد بشر در اجتماعات مختلف دیده می شود، میتوان به اهمیت انتخاب یک نفر به عنوان همزیست، پی برد.

فاکتورهایی که در فرهنگ های مختلف، جنبه ی ارزش و ضد ارزش دارند، هنجارها و ناهنجاری های خانوادگی، سطح رفاهی متفاوت بین مردم، از عوامل مختلفی است که برای انتخاب های این چنینی باید مد نظر قرار داد.  عدم توانایی در کنترل هیجانات مختلف، به شکل گسترده ای در انتخاب های ما، خصوصا افراد جوان، اثرات منفی بر جای خواهند گذاشت. در این میان به فرد سومی نیاز است که به شکلی بیطرف، صحبت های طرفین را شنیده و آنها را در انتخابی که پیش رو دارند راهنمایی کند.

مشاوره ازدواج | دکتر شقایق بازرگان

در گذشته، به دلیل نوع فرهنگ و پایین بودن دانش در بین مردم این مقولات، اهمیت چندانی نداشتند. با گذشت زمان، کار مشاوره به عهده بزرگترها و والدین گذاشته شد، که باز هم به دلیل ناآشنایی و وجود تعصبات گوناگون نتیجه چندانی نداشت. اما امروزه با گذشت بیش از 150 سال از پیدایش و توسعه علم روانشناسی، انسان ها به درک بهتری از همزیستی رسیده اند.

مشاوره قبل از ازدواج

هر چند شناخت بهتر از خود و طرف مقابل، قبل از اقدام به تصمیم ازدواج تاثیر بیشتری در نتیجه این مسئله دارد، اما این خدمات برای زوج هایی که تصمیم خود را از قبل گرفته و به آن عمل هم کرده اند، نیز وجود دارد. تاثیرات مثبت مشاوره قبل از ازدواج، چیزی از اهمیت این کار بعد از ازدواج کم نمیکند. هر چند مشاوره قبل از ازدواج اصفهان، به شما کمک خواهد کرد که تصمیم درست تری بگیرید، اما دریافت مشاوره بعد از ازدواج نیز به شما کمک می کند تا فارغ از این که تصمیم درست یا غلطی گرفته اید، بتوانید با تعاملات سازنده، همزیستی بهتری با همسر خود داشته باشید.

مشاوره قبل از ازدواج

در بیشتر موارد شناخت احساسات، انگیزه ها و عوامل رفتاری، به خوبی توسط طرف مقابل درک نشده و همین امر موجب سوء تفاهم بین زوجین میشود. فهمیدن راه های مختلف در جهت همزیستی سالم با افراد دیگر گاهی به قدری ساده و پیش پا افتاده تلقی میشود که زوجین بدون در نظر گرفتن آن و انجام ندادن هیچ گونه اقدامی در این جهت، با ابتدایی ترین سطح برخورد از یکدیگر فاصله میگیرند. در مشاوره ازدواج در اصفهان می توانید از زوایای بهتری به خود و مسائلتان نگاه کنید و تصمیم معقول تری داشته باشید.

در بسیاری از موارد میتوان با مراجعه به یک مشاور خوب ازدواج در اصفهان از بروز اشتباهات فاحش در تصمیم گیری، جلوگیری کنیم. همانطور که بیان شد مواردی مانند سن طرفین ازدواج، میزان آشنایی با یکدیگر و مدت زمانی که با یکدیگر در رابطه هستند هر چند کمک کننده است، اما تاثیر چندانی در نتیجه مشاوره نخواهد داشت.

برخی افراد با وجود داشتن چنین مشکلاتی در زندگی، به همین بهانه ها و شاید به دلیل ترس از محکوم شدن و … هیچ وقت به مراکز مشاوره مراجعه نمی کنند. این بی توجهی در نتیجه منجر به طلاق های واقعی و یا عاطفی شده و در برخی موارد به دلایل مختلف باعث ایجاد بیماری های روانتنی در بین افراد میشود.

به طور کلی مشاوره های امروزی که دارای انواع مختلف می باشد، حاصل گسترش دانشی است که در جهت معرفی جایگاه انسان و روابط او با پدیده های مختلف، شکل یافته است. بنابراین باید گفت بهترین مشاوره ازدواج اصفهان، تنها می تواند توسط فردی متخصص در زمینه روانشناسی و آگاه به مسائل روز ارائه شود.

تاثیر مشاوره بعد از ازدواج

به خدماتی که در جهت بهبود روابط و شناخت بیشتر طرفین از یکدیگر در ازدواج، ارائه می شوند، زوج درمانی در اصفهان میگویند. همه ما در انگاره هایی که داریم، دارای نقاط کور و تاریکی هستیم که گاهی با عمدی نیمه آگاه، چشم بر روی آنها می بندیم. خدمات مشاوره بعد از ازدواج در اصفهان و یا همان زوج درمانی در اصفهان، به ما کمک خواهد کرد تا خود را بهتر شناخته و با خود و زندگیمان به خوبی تعامل داشته باشیم. این نقاط تاریک و عدم شناخت صریح در وجود ما، به شکلی هوشمندانه کنترل زندگی ما را به دست می گیرند و در اکثر موارد نتیجه های مخربی بر روی روابط ما میگذارند.

روابط زناشویی بهترین و صادقانه ترین بستر، برای شناخت و اصلاح این عوامل می باشد. در طی دوره های زوج درمانی در اصفهان، بسیاری از کمبودها، حفره ها و خلاهای درونی ما در ارتباط با همسرانمان شناخته و به ما معرفی می شوند. بشر به هر میزانی که شناخت بهتری از خود داشته باشد، عملکرد بهتری در برخورد و برقراری رابطه با پدیده های مختلف خواهد داشت. پیدا کردن عقده ها و درمان احساسات منفی سرکوب شده در اطراف آن، کاری است که توسط روانکاو و با استفاده از نوع رابطه ای که زوجین با یکدیگر دارند صورت می پذیرد. مشاوره ازدواج در اصفهان به طرفین این امکان را می دهد که پیش از بررسی نقاط مشترک، خود را از زوایای مختلف به خوبی بشناسند.

شاخص های سلامت روان هر چه در بین طرفین یک رابطه سالم تر باشد، نتیجه آن رابطه به مراتب سازنده تر خواهد بود. به طور کلی پرورش فرزندانی که از لحاظ روانی سالم تر هستند، در محیط ها و بستر خانواده هایی انجام میشود که روابط بین پدر و مادر به شکلی اساسی و بنیادی در جهت سالم سازی، مورد بررسی قرار گرفته. بنابراین می توان گفت مشاوره ازدواج در اصفهان حرکتی است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر سلامت روان اجتماع انسان ها تاثیرگذار بوده و از اهمیت بالایی در نظام های روانشناسی برخوردار است.

بهترین مشاوره ازدواج اصفهان

با توجه به تعریف های ارائه شده، مشورت یک فرایند طرفینی بوده که مشاوره دهنده و مشاوره گیرنده، هر دو نیازمند به تعهداتی هستند تا نتیجه مورد قبول، به شکلی تسهیل شده حاصل گردد. در ادامه به عنوان کردن این تعهدات خواهیم پرداخت.

مشاور و یا روانکاو در وهله اول میباید جانب انصاف و تعادل را در بین طرفین ازدواج رعایت کند. توجه به فاکتورهای علمی که به صورت مشخص تعریف دارند، از برخورد سلیقه ای با سوژه جلوگیری میکند.

صداقت، درک متقابل و ایجاد محیط امن به لحاظ روانی، از جمله مواردی است که باید در طی مشاوره، از سوی روانکاو مد نظر قرار گیرد. همراهی و همسویی با نوع نگرشی که در طرفین ازدواج وجود دارد، میبایست در نهایت تعادل و میانه روی صورت گیرد.

اصلاح گزاره های منفی که سوژه به آنها باور داشته و به نوعی جهان بینی او محسوب می شود، به عهده خود سوژه است و روانکاو تنها باید با طرح سوال و موضوع، بستری صادقانه را فراهم کرده تا طرف مقابل بتواند به شکل صحیح با نتایج مخرب آنها مواجه شود.

البته بر مراجعین که در خدمات مشاوره ازدواج اصفهان، طرفین ازدواج هستند نیز، لازم است که شخص مشاور را امین خود دانسته و مسائل خود را در همه جنبه هایی که مشاور به آنها نیاز دارد، صادقانه عنوان کرده و پنهان کاری نکنند.

مشاوره ازدواج | دکتر شقایق بازرگان

دکتر شقایق بازرگان، متخصص روانشناسی و روانکاوی، عضو نظام روانشناسی کشور، را می توان به عنوان بهترین روانشناس اصفهان و بهترین مشاور ازدواج اصفهان معرفی نمود. دکتر بازرگان، خدمات بسیار ارزنده و گسترده ای در طول سال های گذشته به هموطنان عزیز در سراسر کشور ارائه نموده. از کارگاه های آموزشی تا خدمات مشاوره ای و درمانی در سراسر کشور از جمله خدمات ایشان در طول سال های گذشته بوده است. شما عزیزان در صورت نیاز به دریافت مشاوره ازدواج در اصفهان می توانید از طریق شماره های ارائه شده در وب سایت، جهت دریافت نوبت با ما تماس برقرار نمایید.

سوالات متداول

بله. مشاوره های مختلفی از جمله زوج درمانی، خدماتی هستند که به زوج ها ارائه می شود. و به شناخت بهتر زوج ها از یکدیگر کمک خواهد نمود.

عموما زوج هایی که پس از آشنایی نسبی با یکدیگر، برای مشاوره ازدواج به مشاورین مراجعه می کنند، نتیجه بهتری خواهند گرفت.