ردکردن این

مشاوره تلفنی

معرفی خدمات مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی، یکی از خدمات قابل ارائه توسط برخی از روانشناسان و روانکاوان می باشد. با استفاده از مشاوره روانشناسی تلفنی برای دریافت راهنمایی از یک متخصص، دیگر نیاز به حضور فیزیکی نبوده و می توان در هر جایی از این سرویس استفاده نمود. در مشاوره های تلفنی، هم فرد مشاور، مانند مشاوره های حضوری در تلاش است که با استفاده از داده های به دست آمده از میان گفتگو، به شناخت ریشه مشکلات فرد بپردازد. مشاوره روانشناسی تلفنی در مقایسه با انواع مشاوره حضوری دارای برخی مزایا و معایب می باشد.

یکی از مزایای مشاوره تلفنی، استفاده از این خدمات با میزان هزینه و انرژی کمتری است. افرادی که در فاصله دورتری به نسبت روانشناس مورد نظر خود زندگی می کنند و از سوی دیگر نیاز به دریافت مشاوره از او دارند می توانند به راحتی و به وسیله یک تماس تلفنی و دریافت مشاوره روانشناسی تلفنی این کار را انجام دهند. این سرویس محدودیت های زیادی را از پیش پای افراد برداشته است. با استفاده از این خدمات می توان تمامی ظرفیت های موجود را به منظور بالا بردن سلامت روان جامعه بکارگیری نمود. در ادامه این مطلب به بیان ویژگی ها، مزایا و معایب خدمات مشاوره روانشناسی تلفنی خواهیم پرداخت.

مزایا و معایب مشاوره روانشناسی تلفنی

صرفه جویی در زمان، هزینه و انرژی از مهمترین مزایای مربوط به دریافت خدمات مشاوره تلفنی می باشد. در برخی موارد، مسائلی برای فرد پیش می آید که در مشاوره های حضوری از بیان آن امتناع کرده و یا از طرح آن موضوع خجالت می کشد. مشاوره تلفنی به این دسته از افراد کمک خواهد کرد تا بتوانند، موضوعات و مسائل مورد نیاز خود را به راحتی عنوان کرده و در صورت نیاز به دریافت مشاوره در این رابطه بپردازند.

در برخی مواقع افراد به هر دلیلی فرصت مراجعه به مشاور را ندارند و یا این که وقت خالی نداشتن را بهانه ای برای عدم مراجعه به مشاور می کنند. مشاوره های تلفنی یک راهکار بسیار ساده و کاربردی برای افرادی است که به جهت مشغله های زیاد، امکان مراجعه به روانشناس به منظور دریافت مشاوره را ندارند.

از دیگر مزایای این خدمات می توان به عدم محدودیت مکانی برای دریافت مشاوره اشاره نمود. شما در هر نقطه ای که حضور داشته باشید می توانید به سادگی با مشاور خود در تماس باشید. برای افرادی که در مناطق دورتری از افراد مشاوره دهنده هستند، استفاده از خدمات مشاوره تلفنی بسیار مناسب می باشد.

مزایا و معایب مشاوره تلفنی

اما از سوی دیگر این صورت از مشاوره های روانشناسی، معایبی هم به نسبت مشاوره های حضوری دارند. در مشاوره های حضوری، فرد مشاوره دهنده، ارتباط بهتری با مراجع برقرار کرده و به راحتی می تواند نکات مورد نظر خود را به فرد انتقال دهد. در خدمات مشاوره تلفنی، امکان ارائه مشاوره به چند نفر به طور همزمان وجود ندارد، اما این کار در مشاوره های حضوری قابل انجام می باشد.

به طور کلی بهتر است برای مراجعه به روانشناس و مشاور، از مشاوره های حضوری استفاده کرد، اما در صورت وجود موانعی که عنوان شد، استفاده از سرویس مشاوره تلفنی نیز بسیار کاربرد دارد. مشاوره های ازدواج، شناخت فردی، مشاوره طلاق مشاوره خانواده، نمونه هایی از انواع مشاوره هستند که میتوان به صورت تلفنی نیز انجام داد. بهتر است به منظور دریافت مشاوره برای درمان بیماری ها و اختلالات روانی به از سرویس های حضوری استفاده نمایید.

دریافت مشاوره تلفنی

دکتر شقایق بازرگان، روانشناس، روانکاو، از زبده ترین مشاوران اصفهان بوده و می توان ایشان را به عنوان بهترین روانشناس اصفهان معرفی نمود. از خدمات و فعالیت های گسترده دکتر بازرگان می توان به برگزاری دوره های آموزشی در قالب کارگاه و سمینار، دوره های عمومی و خصوصی تربیت مربی و … در سراسر کشور اشاره نمود.

مشاوره های ازدواج و طلاق، خانواده، زوج درمانی و مشاوره جنسی و درمان اختلالات روانی مختلف، از جمله خدماتی هستند که توسط دکتر بازرگان ارائه می شوند. شما می توانید در صورت نیاز به دریافت مشاوره از طریق شماره های ارائه شده در وب سایت، با همکاران ما در بخش پذیرش تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

بله. در برخی موارد این شکل از مشاوره به مراتب نتیجه بهتری از مشاوره حضوری دارد. در جایی که افراد برای مراجعه به روانشناس تنبلی و یا مقاومت دارند

صرفه جویی در زمان، انرژی و هزینه و همچنین عدم محدودیت در انتخاب مشاور از مزایای اصلی در مشاوره های تلفنی هستند.