ردکردن این

فواید مشاوره های آنلاین

فواید مشاوره های آنلاین

استفاده از تجربیات دیگران و اخذ مشاوره در زمینه های مختلفی که تجربه کافی در آن ها نداریم و یا در رابطه با آنها به چالش برخورده ایم، یکی از بهترین راه ها برای آشنایی همه جانبه با یک قضیه و دریافت نتیجه ای بهتر از کار می باشد. خدماتی که در بستر شبکه های اینترنتی و تلفنی ارائه می شوند، در بسیاری از موارد، موجب کاهش اتلاف وقت و هزینه های غیر ضروری می شوند. با توجه به زیرساخت هایی که برای این خدمات تهیه و تدارک دیده شده، امروزه افراد فعال در حوزه های مختلفی را مشاهده میکنیم که خدمات گوناگونی را به این نحوه ارائه می دهند.

روانشناسی و مشاوره های آنلاین نیز روشی جدید برای گسترش خدمات مربوط به این حوزه درمان و سلامت روان هستند که با استقبال زیادی در آن مواجه هستیم. از آنجایی که کار مشاوره بر مبنای گفتگو می باشد، استفاده از شبکه های اینترنتی و تلفنی، یکی از بهترین راهکارها برای افرادی است که به هر دلیلی نمی توانند به صورت حضوری از این خدمات استفاده کنند. هزینه های رفت و آمد، دوری مسافت، وقت کافی نداشتن، اضطراب های قرارگیری و مواجهه با مکان های خاص، همه و همه عواملی هستند که موجب شده اند تا افراد برای اخذ مشاوره از این روش استفاده کنند.

لازم به ذکر است که شیوه مشاوره از این لحاظ که حضوری باشد و یا غیر حضوری، تاثیر چندانی بر نتیجه کار نداشته و هدف اصلی در این فرایند گفتگوی دو طرفه می باشد که در هر دو صورت انجام خواهد گرفت. در این مطلب به بیان فواید اینگونه از مشاوره ها و همچنین معرفی یک مرکز مشاوره آنلاین رایگان خواهیم پرداخت.

مزایای مشاوره آنلاین

جالب است بدانید، مشاوره های روانشناختی در ابتدای پیدایش خود نیز به صورت غیر حضوری انجام می شدند. زیگموند فروید، که امروزه به عنوان پدر علم روانشناسی در دنیا شناخته می شود، برخی از مشاوره های خود را از طریق نامه نگاری انجام می داد. در دهه 80 میلادی با گسترش خطوط تلفن و اینترنت، گروه های مختلفی از جمله مددکارهای اجتماعی و روانشناسان در کشور آمریکا، شروع به ارائه خدمات خود در این بستر کردند. (زوج درمانی در اصفهان)

ارتباط آسان یکی از مزایای این روش برای گسترش خدمات پر اهمیت مشاوره ای می باشد. در این روش درمانگر و بیمار به راحتی و هر زمانی که بخواهند، می توانند با یکدیگر در رابطه قرار گیرند. صرفه جویی در وقت و هزینه، یکی دیگر از مزایای مشاوره آنلاین است. کسانی که مشغله های فراوانی داشته و نمی توانند به روانشناس مراجعه کنند و همچنین افرادی که در فواصل بسیار دور از مشاورین مورد نظر خود هستند، می توانند از ارتباط آنلاین برای حل این معضل استفاده کنند. (مشاوره اصفهان)

برخی از افراد به دلایل گوناگون در صورت مواجهه با محیط های خاص دچار تنش و عصبیت می شوند. مشاوره های آنلاین گزینه بسیار مناسبی برای این افراد می باشد. برقراری ارتباط افرادی که در بیان احساسات، هیجانات، معضلات و مشکلات خود دچار شرم و خجالت شدید هستند با مشاورانی که در این زمینه ها خدماتی برای ارائه دارند، در بستر شبکه های اینترنتی به میزان بسیار زیادی تسهیل شده است و اینگونه افراد می توانند با خیال آسوده تری به حل مسائل خود بپردازند.

مشاوره آنلاین اصفهان

روش های مختلفی برای مشاوره های آنلاین وجود دارد. چت های صوتی، تصویری و نوشتاری و یا مشاوره های تلفنی، از جمله راه های ارتباط آنلاین هستند که مشاورین برای ارائه خدمات خود استفاده می کنند. همه انواع مشاوره، مانند ازدواج، طلاق، خانواده و … از این طریق نیز قابل ارائه هستند. دکتر شقایق بازرگان، روانشناس و روانکاو، یکی از فعالین حوزه خدمات درمان روانی و مشاوره آنلاین در اصفهان هستند. با هدف بالا بردن میزان شاخص سلامت روان، در تمام اقشار جامعه، این خدمات برای همه هموطنان عزیز از جمله همشهریان اصفهانی به صورت رایگان ارائه می شود. گفتنی است که شما می توانید از این طریق مشکلات خود را با دکتر در میان گذاشته و در صورت نیاز به جلسات دیگر به صورت آنلاین و یا حضوری اقدام نمایید.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *