ردکردن این

مشاوره آنلاین در چه زمینه هایی مفید است؟

مشاوره آنلاین در چه زمینه هایی مفید است

بر اساس نتایج به دست آمده در بیش از سه میلیون مقاله و انجام تحقیقات و مطالعات بالینی، نتیجه مشاوره های آنلاین و غیر حضوری به اندازه مشاوره های حضوری می باشد و این روش ها در میزان اثربخشی تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. همانطور که میدانید، مشاوره دارای فرایندی گفتگو محور بوده و همین امر موجب می شود، تنایج مشاوره های حضوری و غیرحضوری با یکدیگر تفاوتی نداشته باشد. مشاوره در زمینه های ازدواج، طلاق، مشکلات خانوادگی، تربیت فرزند، اعتیاد، دوره های سوگ و دیگر موارد، می توانند به روش های حضوری و آنلاین برگزار شوند. (مشاور طلاق اصفهان)

برای افرادی که در مناطقی دور از دسترسی به روانشناس و مشاور زندگی می کنند، استفاده از مشاوره های آنلاین بهترین گزینه می باشد. افرادی که به دلایل کهولت سن و یا وجود مشکلات حرکتی، جابجایی و نقل و انتقال برای آنها دشوار می باشد، گروه دیگری هستند که میتوانند از خدمات مشاوره آنلاین استفاده نمایند. خدمات مشاوره ای و درمان اختلالات متعدد روانی، در بسیاری از موارد قابل استفاده به صورت آنلاین و غیر حضوری می باشند. مشاوره های غیر حضوری از جمله خدماتی است که در بستر شبکه های اینترنتی و تلفنی، بسیار مورد استقبال و استفاده قرار گرفته است. 

در این مطلب به بیان مزایای استفاده از مشاوره های آنلاین و این که چه نوع از مشاوره و درمان روانشناختی نمی تواند به صورت غیر حضوری به درستی انجام گیرد خواهیم پرداخت و در پایان یکی از مراکز ارائه دهنده مشاوره رایگان در اصفهان را معرفی می کنیم.

آیا مشاوره آنلاین در همه انواع تاثیر دارد

همانطور که بیان کردیم، بسیاری از انواع مشاوره به صورت آنلاین انجام می شود و تاثیری مساوی با مشاوره های حضوری دارند. اما باید در نظر داشت که مواردی هستند که انجام مشاوره برای آنها به صورت آنلاین مناسب نمی باشد. افرادی که تمایل شدید به انجام خودکشی دارند، از جمله سوژه هایی هستند که انجام مشاوره برای آنها، حتما می بایست به صورت حضوری باشد.

بیمارانی که ارتباطی با واقعیت ندارند و به بیان دیگر دارای اختلالات شدید شناختی هستند، مانند بیماران اسکیزوفرنی، گروه دیگری می باشند که استفاده از خدمات روانشناسی به صورت آنلاین تاثیر چندانی برای آنها ندارد. کسانی که به جهت بیماری مورد نظر مشاوره مجبور به استفاده از دارو هستند نیز باید به صورت حضوری ویزیت شوند. بیماران روانی که تحت تاثیر داروها و یا افرادی که مصرف کننده مواد مخدر هستند. ( زوج درمانی در اصفهان )

از جمله افرادی می باشند که مشاوره های آنلاین برای آنها تاثیر چندانی نداشته و در این امر حتما باید به صورت حضوری اقدام نمایند. افرادی که دارای بیماری دوقطبی شدید، PTSD، اعتیاد به انواع مواد مخدر و اسکیزوفرنیا هستند، نمی توانند برای درمان خود از مشاوره های آنلاین توقع زیادی داشته باشند، چرا که این بیماری ها و علائم آن باید به صورت حضوری نیز مورد بررسی قرار گیرد.

مشاوره آنلاین در اصفهان

مشاوره و روان درمانی، از اصلی ترین نیازهای افراد بوده که در صورت سهل انگاری در رابطه با آنها، می توانند منجر به آسیب های دیگری در جنبه های مختلف زندگی انسان شوند. با توجه به مطالبی که عنوان شد، بسیاری از انواع مشاوره، به صورت آنلاین و یا تلفنی نیز قابل انجام هستند. دکتر شقایق بازرگان، یکی از بهترین روانشناسان و روانکاوانی هستند، که در زمینه ارائه مشاوره تلفنی در اصفهان و خدمات درمانی به صورت آنلاین نیز فعال می باشند. از جمله تخصص های ایشان می توان به درمان بیماری ها و اختلالات روانی نیز اشاره نمود. هموطنان عزیز به ویژه همشهریان اصفهانی، می توانند برای استفاده از خدمات مشاوره آنلاین و حضوری با دکتر بازرگان، از طریق شماره های ارائه شده در وب سایت اقدام نمایند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *