ردکردن این

دلایل اهمیت مشاوره ازدواج

دلایل اهمیت مشاوره ازدواج

ازدواج به عنوان یک نقطه عطف در زندگی هر فرد، یکی از بزرگترین تصمیماتی است که افراد در زندگی با آن مواجه می شوند. شروع یک زندگی جدید با اختیارات، وظایف و حقوقی متفاوت نسبت به قبل، نیازمند شناخت دقیق از شرایط فردی و روحیات اجتماعی در انسان می باشد. تعهد، مسئولیت پذیری، از خود گذشتگی و روحیه اجتماعی، از جمله صفاتی هستند که افراد برای ازدواج باید در خود ایجاد کرده باشند. پیوندی که پایه و اساس آن محبت برخاسته از شناخت متقابل و آگاهی باشد، زمینه ساز رشد افراد در جنبه های دیگر زندگی می شود.

ازدواج یکی از معدود تصمیماتی است که اثرات آن در سراسر زندگی ما تاثیرگذاری بالایی دارد. بنابراین شناخت طرفین از یکدیگر به صورت دقیق، کمک زیادی به ثبات و استحکام این رابطه دارد. متاسفانه بسیاری از افراد با پرداخت هزینه های بالا در به جا آوردن رسومات و داشتن انتظارات نابجا در این رابطه، رسالت این پیوند بزرگ و موثر را کنار گذاشته و تنها به تزئین ظواهر آن می پردازند.

این مسئله یکی از آسیب هایی است که ندانسته آن را بر ازدواج بار میکنیم. استفاده از مشاوره ازدواج برای جوانان و خانواده های آنان، راهی است که میتوان در طی آن به شناخت آسیب هایی که در کمین سلامت این پیوند نشسته اند پرداخت و با این کار چالش های پیش رو را به صورت راحت تری پشت سر گذاشت. در ادامه این مطلب به دلایل مهم وجود مشاوره ازدواج می پردازیم و پس از آن در پایان، بهترین مشاور ازدواج در اصفهان را معرفی خواهیم کرد.

چرا برای ازدواج باید به مشاور رجوع کنیم

یک روانشناس متخصص می تواند به شما در شناخت جنبه هایی از خود و طرف مقابلتان که توانایی دقت در آن موضوع را ندارید و یا از دید شما پنهان است، کمک کند. رسیدن از طرز فکر فرد گرا به تفکر جمع محور یکی از کارهایی است که در استفاده از خدمات مشاوره ازدواج می توانید به دنبال آن باشید. همه ما گاهی در زندگی دچار خودخواهی افراطی می شویم. این ویژگی یکی از موانع رشد جنبه های گروهی در ما بوده و همراهی با منافع جمعی را برای ما سخت و چالش برانگیز می کند.

مشاوره ازدواج می تواند به نقاطی در وجودمان که از دید خارج هستند، اشاره کرده و آنها را مورد بررسی دقیقتر قرار دهد. یکی دیگر از دلایل اهمیت استفاده از خدمات مشاوره ای در ازدواج، شناخت تناسب ها و هماهنگی های لازم در افراد برای ازدواج می باشد. بررسی این موضوع که آیا طرفین واقعا برای یکدیگر مناسب هستند و یا صرفا به دلیل هیجانات گذرا، چشم خود را به روی مسائل بسته اند، کاری است که تنها از یک مشاور مجرب می توان انتظار داشت.

گفتنی است که مشاوره ازدواج مخصوص دوران قبل از ازدواج نمی باشد. زوج هایی که با یکدیگر ازدواج کرده اند و تشکیل خانواده داده اند، نیز در صورت برخورد با چالش های ارتباطی می توانند به مشاورین ازدواج مراجعه کرده و مشکل خود را با آنها در میان بگذارد. زوج درمانی یکی از متدهای روانشناسی است که باعث ایجاد رشدهای فردی و اجتماعی برای هر دو طرف در یک ازدواج می شود.

مشاور ازدواج در اصفهان

آمارها نشان دهنده این مسئله هستند که زوجین قبل از مراجعه به مشاور، به صورت میانگین، نزدیک به 5 تا 6 سال با مشکلاتی که پیشامد می شود، دست به گریبان هستند. باید توجه داشت که عدم برخورداری از مهارت های فردی و اجتماعی می تواند در همه روابط از جمله ازدواج نیز به صورت آسیب زا عمل کند. پیشنهاد ما این است که در صورت مشاهده این ناتوانی ها در خود و یا همسرتان سریعا به یک مشاور خوب مراجعه کرده و از توسعه این نارسایی در جنبه های دیگر زندگی مشترکتان جلوگیری کنید. دکتر شقایق بازرگان، روانشناس، روانکاو و عضو نظام روانشناسی را می توان به عنوان بهترین مشاور زوج درمانی در اصفهان معرفی نمود.

از سوابق و تخصص های دکتر بازرگان میتوان به تحصیل و تدریس آکادمیک، ارائه کارگاه های پرورش مشاور و دوره های گوناگون آموزشی با هدف افزایش سطح شاخص های سلامت روان در کشور اشاره نمود. همشهریان عزیز به منظور دریافت نوبت مشاوره حضوری می توانند با شماره های درج شده در وب سایت، تماس برقرار نمایند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *