ردکردن این

مشاوره روانشناختی

مشاوره روانشناختی

یکی از حوزه های تخصصی که بر اساس دانش روانشناسی در دهه های گذشته ایجاد شده است، مشاوره روانشناختی می باشد. بر اساس نظریات روانشناسی که برای اولین بار توسط دانشمند بزرگ زیگموند فروید ارائه شد، همه انسان ها با هر نوع طیف فکری و عقیدتی، دارای نقاط پنهان و دور از دسترس خودآگاه در روان خود هستند، که این انگاره ها در بخش های مختلف زندگی، به صورت ناخودآگاه و نیمه آگاهانه بر تصمیمات افراد تاثیر می گذارند.

بسیاری از هیجانات و احساساتی که در طول روز همه ما را تحت تاثیر قرار داده و گاها زندگی را برای ما سهل یا سخت می کند، برخاسته از شناخت های تعریف شده در این سیستم پنهان درون روان ما هستند. جالب است بدانید، بخش زیادی از تصمیمات ما در زندگی، تاثیر گرفته از همین احساساتی است که ریشه آنها به صورت دقیق برای ما قابل درک و مشاهده نمی باشد. با توجه به این مطالب، ضرورت مشاوره های روانشناختی و استفاده از تجربیات و دانش حرفه ای کسانی که در این زمینه فعالیت دارند برای شما مشخص می شود. ( بهترین مشاور زوج درمانی اصفهان )

دریافت مشورت برای انجام تصمیمات مهم، مانند ازدواج، طلاق و دیگر موضوعاتی که به صورت فراگیر بر جنبه های گوناگون زندگی ما موثر هستند، یکی از ضروری ترین نیازهای تعریف شده برای بشر امروزی می باشد. مشاوره های تربیتی، خانوادگی، شغلی و تحصیلی نمونه های مختلفی از انواع مشاوره هستند که رویکرد روانشناسانه در آنها بسیار حائز اهمیت می باشد. در ادامه این مطلب به شناخت بهتر این ضرورت و همچنین ارائه خدمات مشاوره ای در شهر اصفهان می پردازیم، همچنین در انتها به معرفی یکی از چندین مشاور معروف اصفهان خواهیم پرداخت.

تاثیر نگاه روانشناسانه در زندگی

روان مقوله بسیار پیچیده ای است و شناخت آن یکی از موضوعات چالشی برای اندیشمندان در همه دوران بوده است. تا پیش از ظهور روانشناسی به عنوان یک علم مستقل، از واژه روح برای اشاره به این مفهوم در فرهنگ های مختلف استفاده می شد. در قرن گذشته، با فعالیت های مداومی که درباره شناخت ریشه رفتارهای انسان و اختلالات روانی انجام گرفت، برخی از دانشمندان این علم مانند فروید و یونگ، کلمه روان را برای استفاده در این منظور مورد توجه قرار دادند.

با در نظر داشتن میزان تاثیر روان بر رفتار افراد، باید گفت همه تصمیماتی که در زندگی میگیریم، برگرفته از الگوهای روانی تعریف شده ای هستند که به صورت مستقل و یا با همکاری یکدیگر عمل می کنند. اتفاقی که در جلسات مشاوره ای و مراجعه به یک روانشناس مجرب می افتد این است که، الگوهای ذهنی متفاوتی که برای خود تعریف کرده ایم و تحت تاثیر آنها رفتار میکنیم، شناسایی شده و می توانیم به صورت مثبتی با آنها ارتباط برقرار نماییم.( مشاور طلاق اصفهان )

مشاوره هایی که به صورت عمومی و نه تحت موضوع خاصی انجام می گیرند، با هدف شناخت هیجانات غالب در روان فرد و همچنین میزان تاثیرپذیری او از این احساسات، بهترین راه برای شناخت ویژگی ها و پتانسیل های فردی برای انسان است. با توجه به مطالب عنوان شده، اکنون می توانید به میزان اهمیت استفاده از مشاوره های یک روانشناس متخصص پی برده و میزان تاثیر آن بر ابعاد مختلف زندگی را تشخیص می دهید.

خدمات روانشناسی در اصفهان

مشاوره می تواند به صورت فردی، یا گروهی، به تناسب نیازی که متخصص مشاوره تشخیص می دهد برگزار گردد. موضوعات مختلف مانند ازدواج، طلاق، خانواده، تربیت، دوره های سوگ و یا چالش هایی که به شکل عمومی برای افراد پیش می آیند، می توانند مسائل قابل بررسی در جلسات مشاوره ای قرار گیرند. اختلالات روانی، شناخت و درمان آنها مسائل دیگری هستند که نیاز به مشاوره های روانشناسی دارند.

پنهان بودن ریشه رفتارهای یک فرد و همچنین پیچیدگی هایی که در روان انسان وجود دارد، موجب می شود افرادی که مبتلا به اختلالات روانی هستند به بهانه درمان، مورد سوء استفاده افراد سودجو قرار گیرند؛ همانطور که بیان کردیم بهترین کار در مواجهه با علائم این بیماری ها در خود و یا بستگان نزدیک مراجعه سریع به یک روانشناس متخصص می باشد.

دکتر شقایق بازرگان، روانشناس و روانکاو را می توان به عنوان بهترین مشاور اصفهان معرفی نمود. استفاده از متدهای گوناگون روانشناسی و انواع تست های شخصیتی، به منظور دریافت نتیجه ای بهتر در فرایند مشاوره، یکی از تخصص های دکتر بازرگان می باشد. همشهریان اصفهانی، برای دریافت نوبت مشاوره با ایشان به صورت حضوری، می توانند به وسیله تماس با شماره های ارائه شده در وب سایت اقدام نمایند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *