ردکردن این

کدام روش ها برای کنار آمدن با خیانت همسر بهتر است؟

خیانت همسر

یکی از موضوعات چالش برانگیز در زندگی مشترک، خیانت همسر است. برخی از افراد ترجیح می دهند که هر چه سریعتر، این رابطه را به اتمام برسانند. برخی دیگر هم سعی می کنند، با پیدا کردن راه حلی، با این موضوع کنار بیایند. اگر همسرتان با شخص دیگری، ارتباط عاطفی و یا رابطه جنسی برقرار کرده باشد، شاید در گام اول فکر کنید که اساس و بنیان زندگی تان به کلی نابود شده است. بهترین راه برای مواجهه با این موضوع این است که با خودتان روراست باشید و از خودتان بپرسید که حالا باید چکار کنم تا با خیانت همسرم کنار بیایم. در این مقاله قصد داریم، روش های مختلفی را معرفی کنیم که بتوان با خیانت همسر کنار آمد. پس با ما همراه باشید.

چگونه خیانت به همسر اتفاق می افتد؟

از نظر لغوی، خیانت به معنی پیمان شکنی و بی وفایی است. اگر بدون اطلاع همسر و به طور پنهانی با فرد دیگری رابطه جنسی، کلامی و عاطفی برقرار شود به آن خیانت زناشویی گفته می شود. بهترین مشاوره طلاق اصفهان معتقد است که دلایل بروز خیانت می تواند شامل مواردی مانند ازدواج اجباری، تربیت نادرست خانوادگی، استفاده بیش از حد از شبکه های اجتماعی و مشکلات اقتصادی باشد.

راهکارهای مؤثر کنار آمدن با خیانت همسر

پذیرفتن احساسات خود: در این مواقع با توجه به احساسات تصمیم گرفتن، کار اشتباهی است. بهتر است با احساسات خود کنار بیایید و این را هم در نظر داشته باشید که اگر به همه چیز و همه کس احساس بدی داشتید، یک امر طبیعی است. بنابراین در این شرایط، به خودتان زمان بدهید تا آرام تر شوید.

به خودتان اهمیت دهید: استرس و اضطرابی که بعد از فهمیدن خیانت همسر به شما وارد می شود، ممکن است با واکنش های فیزیکی مانند لرزش، اختلال خواب، تهوع و استفراغ، پرخوری عصبی و… همراه باشد. بنابراین سعی کنید با خوردن غذای سالم، ورزش کردن، خواب کافی و غیره بتوانید با این مشکل مقابله کنید و غم و اندوه را از بین ببرید.

با خودتان صادق باشید: در خلوت و تنهایی به روابط خود و همسرتان فکر کنید. سعی کنید با صحبت کردن در مورد نیازها و خواسته هایش، به دلایل خیانت پی برده و به دنبال راهکاری برای بهبود رابطه باشید.

از سرزنش کردن خود بپرهیزید: اینکه مدام خودتان و همسرتان را سرزنش کنید، چیزی را تغییر نمی دهد و فقط ناراحتی شما را بیشتر می کند. در نتیجه هیچ فایده و سودی هم ندارد. بهتر است بر روی چیزی تمرکز کنید که به آن نیاز دارید.

فکر انتقام گرفتن را از ذهنتان دور کنید: دیدن خیانت همسر می تواند خشم شما را بیشتر کند و در حالت عصبانیت و خشمگینی به دنبال راهی برای انتقام از او باشید. مطمئن باشید با انجام این کار، هیچ حس مثبتی به شما منتقل نمی شود و تنها به ناراحتی و خشم شما افزوده می شود.

فرزندانتان را وارد این موضوع نکنید: به هیچ عنوان فرزندان خود را درگیر این جزئیات نکنید و آن ها را از ماجرا دور نگه دارید؛ زیرا با انجام دادن این کار فقط آن ها را دچار اضطراب می کنید.

با قدرت بیشتر به زندگی خود ادامه دهید: کنار آمدن با خیانت همسر، کار سختی است. اما ناامید نشوید و سعی کنید از جا برخیزید و با این احساسات منفی مقابله کنید تا بتوانید یک زندگی شاد و پر از امید را برای خود به ارمغان آورید.

از یک متخصص کمک بگیرید: قرار نیست هنگام مواجه شدن با خیانت همسر، به تنهایی با این مشکل کنار بیایید. بهترین راه این است که از بهترین مشاور مشکلات زناشویی اصفهان راهنمایی بگیرید تا بتوانید برای زندگی مشترک خود، عاقلانه ترین تصمیم را بگیرید.

خیانت

اگر بیش از اندازه ذهن شما به سمت خیانت همسرتان است و دائماً به اتفاقاتی که افتاده فکر می کنید، باید به دنبال راه حلی باشد که این احساسات منفی را کاهش دهد. برخی از زنان و مردان می گویند، نمی توانیم خیانت همسرمان را فراموش کنیم و با آن کنار بیاییم. لازم است بدانید که سرزنش کردن و حتی فکر کردن به خیانت همسر، علاوه بر اینکه شما را از زندگی شاد دور خواهد کرد، همچنین می تواند اختلالات بسیاری را در فعالیت های روزانه شما ایجاد کند. بنابراین بهترین راهکار برای کنار آمدن با این موضوع، مراجعه به بهترین مشاور خانواده اصفهان یعنی دکتر شقایق بازرگان است. هموطنان و همشهریان عزیز اصفهانی می توانید جهت نوبت گیری با شماره های درج شده در وب سایت با همکاران ما تماس برقرار نمایید.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *