ردکردن این

یک ازدواج سالم چه ویژگی هایی دارد؟

یک ازدواج سالم چه ویژگی هایی دارد

ازدواج مقوله ای بسیار حائز اهمیت و همچنین دارای تاثیرات عمیق و فراگیر در جهات مختلف زندگی یک انسان می باشد. دقت بالا البته به دور از سخت گیری های افراطی در شناخت متقابل و درک همسویی های لازم از فاکتورهای مهم در این مقطع از زندگی هر فرد هستند. البته باید به این مسئله نیز توجه داشت که هر فرد در جنبه خاصی از روان خود، نقاطی تاریک و خارج از دید خودآگاه دارد.

شناخت نقاط قوت و ضعف در طرفین و همپوشانی آنها با یکدیگر به جهت شکل گیری یک رابطه پویا، یکی از اساسی ترین موضوعاتی است که در زمان تصمیم به ازدواج باید مورد بررسی قرار گیرند. اختلافات سلیقه ای و سطحی، مسائل بسیار جزئی هستند، که در صورت عدم بلوغ کافی در زن و مرد، به چالش های بزرگی تبدیل می شوند. یک مشاور ازدواج مجرب می تواند در دوران قبل یا پس از ازدواج، بسیاری از این نقاط چالش برانگیز را در زندگی افراد شناسایی کرده و در رفع این نارسایی ها، زوجین را حمایت و پشتیبانی کند. نوع هدف و انگیزه ای که از ازدواج داریم، بخش قابل توجهی از سلامت این پیوند را تعیین می کند. 

توجه به تفاهمات و تفاوت هایی که در بین افراد وجود دارد و همچنین در نظر گرفتن میزان مولفه هایی مانند تعهد و مسئولیت پذیری در انتخاب همسر، به تشکیل یک رابطه سالم خواهد انجامید. ویژگی های یک ازدواج سالم موضوعی است که در این مطلب مورد بررسی قرار می دهیم و در ادامه به معرفی یک متخصص برای دریافت مشاوره قبل از ازدواج در اصفهان خواهیم پرداخت.

ویژگی های یک ازدواج سالم

در ابتدا باید اشاره کرد، که یک ازدواج سالم، لزوما بدون برخورد و تنش نمی باشد. هدف و انگیزه افراد برای ایجاد این پیوند، یکی از مواردی است که در سلامت رابطه مورد بررسی قرار می گیرد. اما به طور عمومی تفاهمات کلی مانند، برخورداری از نگرش های عقیدتی همراستا، جهان بینی مشترک و همچنین علایق همسو، می توانند به پایداری و ثبات یک رابطه کمک بسیار زیادی کنند.

شناخت دامنه حقوق و وظایف مطابق با شاخص های معرفی شده در سلامت روان و احترام متقابل به آن، یکی از اصلی ترین ویژگی های یک ازدواج موفق می باشد. به راحتی می توان گفت در رابطه زناشویی، اگر کاری که خودتان می توانید انجام دهید را از طرف مقابل می خواهید، این پیوند از سلامت لازم برخوردار نمی باشد. حمایتگری، مسئولیت پذیری، ایثار و فداکاری به صورت متقابل، توجه به نیازهای هر دو طرف، برقراری ارتباط موثر، رازداری، احترام متقابل و چشم پوشی یا گذشت، از عمده ترین نشانه های یک ازدواج سالم هستند که می توان به آنها اشاره نمود. ( مشاوره خانواده اصفهان )

بسیاری از ازدواج ها که مدت زمان کوتاهی داشته و دوام چندانی ندارند، به دلیل عدم توجه به این نکات کلیدی منجر به طلاق شده اند. تصمیم گیری هایی که تحت تاثیر کمال گرایی، فانتزی ها خیالی و هیجانات ناشی از آنها انجام می گیرند، در هر موضوعی که باشند، محکوم به شکست هستند. برای تشکیل یک پیوند عمیق و پایدار، نیاز به یک بلوغ نسبی در جنبه های مختلف روانی، جسمی، اجتماعی و اقتصادی می باشد. عدم توجه به این فاکتورها آینده ازدواج را با چالش های متعدد همراه خواهد کرد.

مشاوره ازدواج در اصفهان

ازدواجی که با دید باز انجام گیرد، به موفقیت نزدیک تر می باشد. اما چالش هایی که در زندگی زناشویی و روابط زوجین ایجاد می شود، برای رفع شدن نیاز به دقت در مهارت های طرفین و همچنین استفاده از پتانسیل های موجود در آنها دارد. متاسفانه هنوز هم مشاهده می شود، برخی از افراد در مواجهه با این نارسایی ها در رابطه هایشان، به خرافات روی آورده و به جای مراجعه به مراکز مشاوره ای و دریافت راه حل، در دام افراد سودجو گرفتار می شوند.

در صورتی که به دنبال مشاور ازدواج خانم در اصفهان هستید، دکتر شقایق بازرگان یکی از بهترین متخصصین مشاوره در این شهر هستند. دکتر بازرگان در طول سالیان گذشته با سوابق بسیاری که در زمینه های تحصیل، تدریس و ارائه خدمات مشاوره ای و درمانی دارند، یکی از بهترین مشاوران ازدواج خانم در شهر اصفهان هستند. ساکنین شهر اصفهان و شهرستان های اطراف، برای دریافت نوبت مشاوره حضوری با ایشان می توانند از طریق شماره های در شده در وب سایت اقدام نمایند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *