ردکردن این

چه زمانی به سکس تراپی نیاز است؟

چه زمانی به سکس تراپی نیاز است

برخورداری از یک رابطه سالم جنسی، بسیاری از آسیب های روانی و نارسایی هایی که در ارتباطات زناشویی شاهد آن هستیم را اصلاح می کند. صمیمیت عاطفی، عمیق شدن و استحکام پیوند ازدواج، نمونه های مختلفی از تاثیرات گوناگون رابطه جنسی صحیح هستند. بروز برخی از چالش ها در رابطه جنسی، امکان دارد پس از مدتی موجب ایجاد اشکالات و نارضایتی های مختلف در جنبه های دیگر زندگی زوجین شود.

سکس تراپی یکی از راه های برخورد با چالش های عنوان شده است، که بر مبنای گفتگو در جهت بیان نارضایتی ها و ارائه راهکار برای رفع کردن این چالش ها، مورد استفاده قرار می گیرد. متاسفانه وجود برخی از باورهای نادرست و تعصبات اشتباه در جامعه، از پرداختن به این موضوع و حل آن جلوگیری می کند. علاوه بر این، عدم گفتگوهای صریح در رابطه و همچنین خجالت و رودربایستی هایی که در این زمینه وجود دارد، عوامل دیگری هستند که موجب گسترش این آسیب شده و در برخی موارد به بیماری های روانی مانند اختلالات افسردگی، خصوصا در بین خانم ها منجر می شود. 

سکس تراپیست، فردی است که با استفاده از دانش روانشناسی، مشاوره و پزشکی در متدهای گوناگون، می تواند فضایی صادقانه و عاری از هرگونه تنش و قضاوت ایجاد کرده، تا زوجین بتوانند در این فضا به صورتی شفاف در رابطه با نارضایتی هایی که در رابطه با یکدیگر دارند، گفتگو کرده و با آسیب های گوناگون آن آشنا شوند. در این مطلب به بیان نشانه هایی خواهیم پرداخت که وجود آنها حاکی از نیاز به مشورت با یک سکس تراپیست مجرب بوده و در پایان به معرفی یک متخصص بهترین مشاور مشکلات زناشویی خواهیم پرداخت.

نشانه های نیاز به سکس تراپی

در ابتدا باید اشاره کرد که بروز این نشانه ها با توجه به سن زوجین، فرهنگ، میزان سلامت جسمانی و برخی دیگر از فاکتورها، متفاوت می باشد. از طرف دیگر الگوهای بیانگر این نیاز، بنابر جنسیت افراد به شکلی متفاوت ظاهر می شوند، که به توضیح برخی از آنها می پردازیم. به طور میانگین یک فرد در سنین 22 تا 40 سال، نیازمند دو مرتبه ارضای جنسی در طول یک هفته می باشد. در صورت سلامتی و برخورداری از شرایط لازم برای سکس، اگر میزان دفعات رابطه جنسی زوجین در این سنین کمتر از این مقدار باشد، نیاز به بررسی دلیل آن دارند.

اختلالات جنسی در بین خانم ها و آقایان، یکی دیگر از علائمی است که بیانگر نیاز به مشورت با سکس تراپیست می باشد. گفتنی است اختلالات جنسی در زنان و مردان به صورت های متفاوت بروز می کند. سردی مزاج در خانم ها، یکی از اختلالات جنسی شایع در این جنسیت می باشد، که در صورت شدت یافتن منجر به تنفر از سکس و شریک جنسی در آنان می شود.

اختلالات نعوظ، زود انزالی و اعتیاد به خود ارضایی در آقایان از جمله بیماری هایی هستند که قابل کنترل و درمان می باشند. به لحاظ روانشناختی برخی از اختلال های روانی هستند که می توانند ریشه در اختلال جنسی داشته باشند. به عنوان مثال اختلال وسواس، اضطراب و اختلالات خواب، نمونه هایی از انواع آسیب های روانی هستند که در درمان آنها، رابطه های جنسی افراد نیز مورد بررسی قرار می گیرند.

مرکز سکس تراپی در اصفهان

در جریان جلسات سکس تراپی، علاوه بر فاکتورهای روانی به بررسی نشانه های بیولوژیکی نیز پرداخته می شود. سکس تراپیست ها برای رفع این نشانه ها نیز راهکارهای متعددی ارائه می دهند. ایجاد مهارت هایی برای بهبود چرخه های سکس، مدیریت استرس، آموزش آناتومی و عملکرد جنسی و لذت، درک ارتباط بهینه بدن با ذهن در طول رابطه جنسی و … مواردی هستند که در هر جلسه سکس تراپی مورد بررسی قرار می گیرند.

دکتر شقایق بازرگان، روانشناس و روانکاو را می توان به دلیل سوابق متنوع و گسترده ای که در زمینه مشاوره های ازدواج و سکس تراپی دارند، به عنوان بهترین سکس تراپیست اصفهان معرفی نمود. از جمله فعالیت های ایشان در سالهای گذشته، برگزاری سمینارها و کارگاه های آموزش روابط زناشویی در سراسر کشور می باشد. همشهریان اصفهانی عزیز، به منظور دریافت نوبت مشاوره حضوری می توانند از طریق شماره های درج شده در وب سایت اقدام نمایند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *