ردکردن این

سکس تراپیست کیست و چه کمکی به شما می کند؟

سکس تراپیست کیست که چه کمکی به شما می کند

رابطه جنسی علاوه بر رفع نیازهای جسمی طرفین، در تامین نیازهای روانی افراد نیز بسیار موثر می باشد. به همین جهت رویکرد روانشناختی به این رابطه و مسائل مربوط به آن امروزه از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد. بررسی مشکلات جنسی و آسیب هایی که در کمین سلامت این ارتباط هستند، یکی از وظایف سکس تراپیست ها می باشد. اختلالات جنسی از عوامل متعدد بیولوژیکی و روانی تاثیر می پذیرند.

مراجعه به یک مشاور در این زمینه، می تواند بسیاری از چالش هایی که در این رابطه برای افراد پیش می آید را رفع کرده و تاثیرات عمیق سکس را به شکلی مثبت ارتقاء بخشد. در جلسات سکس تراپی، زوجین به صورت مشترک به بیان دیدگاه ها و علت نارضایتی خود از رابطه خواهند پرداخت. در مرحله بعد، پس از بررسی سوابق و سلامت جنسی طرفین از نظر بیولوژیکی، راهکارهایی از طرف سکس تراپیست به افراد ارائه می شود. 

لازم به ذکر است، سکس تراپی برای حمایت افرادی که تحت درمان قرار می گیرند، باید در جلسات متعددی انجام شود، تا زوجین بتوانند به بهترین شکل مورد بررسی و پشتیبانی قرار گرفته و جنبه های مختلف رابطه را در این جلسات بررسی کنند. در این مطلب به بیان مزایای استفاده از سکس تراپی می پردازیم و در پایان آن، یکی از بهترین متخصصین سکس تراپی در اصفهان را معرفی خواهیم کرد.

مزایای سکس تراپی

جالب است بدانید، طبق آمارهای دریافتی از مراکز بهداشت روان، اغلب زوجین در روابط جنسی خود با مشکل مواجه هستند. تغذیه ناسالم، استرس، اختلالات جنسی و عادات مخرب مانند مصرف الکل، سیگار و مواد مخدر، از جمله عوامل ایجاد نارسایی در رابطه می باشد. به دلیل غریزی بودن این نیاز در افراد، بسیاری از آنها به غلط تصور می کنند، که احتیاجی به دریافت آموزش در این مقوله ندارند.

غرور، خودخواهی و خجالت از جمله ویژگی هایی هستند که مانع از مراجعه به سکس تراپیست در صورت نیاز می شوند. اما افرادی که به این دلایل از درمان سر باز میزنند، باید بدانند که آسیب های ناشی از عدم رضایت طرفین در رابطه جنسی بسیار شدید بوده و بسته به نوع شرایط و ویژگی های جسمانی در زوجین، امکان دارد به ایجاد اختلالات افسردگی و … بیانجامد. رابطه جنسی سالم، بر پایه رفع نیازهای طرفین، یکی از اصلی ترین موضوعات قابل بررسی در ازدواج های موفق می باشد.

به قطع می توان گفت، سکس صحیح یکی از تضمین کننده های پایداری رابطه بوده که در بالا بردن میزان شاخص های سلامت روان نیز تاثیر زیادی بر جامعه دارد. چرخه های تمایل، تهییج و ارضای جنسی، موضوعات مختلفی هستند که در جلسات سکس تراپی مورد بررسی قرار خواهند گرفت. اختلالات نعوظ و زود انزالی در آقایان و سردی مزاج در خانم ها از جمله آسیب هایی هستند که قابل کنترل و درمان بوده و یک سکس تراپیست، راهکارهای مختلفی برای درمان این چالش ها دارد.

سکس تراپی در اصفهان

اولین پله از درمان در افراد، برخورد صادقانه با این سوال است که “آیا من به سکس تراپیست نیاز دارم”. با توجه به نکات بیان شده در رابطه با علل مراجعه به مراکز سکس تراپی و آسیب هایی که بی توجهی به این مقوله در پی دارد، می توان گفت یکی از بهترین و راحت ترین راه ها برای برخورداری از سلامت جنسی در خانم ها و آقایان، استفاده از این خدمات مشاوره ای می باشد.

خانم دکتر شقایق بازرگان روانشناس و روانکاو، یکی از متخصصین حوزه مشاوره  و درمان معضلات جنسی در بین زوجین هستند. دکتر بازرگان را می توان به عنوان بهترین بهترین مشاور مشکلات زناشویی معرفی نمود. از جمله تخصص های ایشان میتوان به ارائه مشاوره جنسی به زوجین و درمان چالش های آنها در این رابطه، اشاره کرد. اصفهانی های عزیز، برای دریافت نوبت مشاوره حضوری می توانند از طریق تماس با شماره های درج شده در وب سایت اقدام نمایند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *