ردکردن این

چه کسانی نیاز به مشاوره خانواده دارند؟

چه کسانی نیاز به مشاوره خانواده دارند

خانواده یکی از مهمترین جوامع بشری است که میزان بسیار زیادی از بینش، عقاید و تربیت افراد در محیط آن شکل می گیرد. همه جوامع بزرگتر در دنیا، حول محور خانواده تشکیل و گسترش یافته اند. اما با این حال هر جایی که بحثی از حقوق دو یا چند نفر در میان باشد، نمی توان آن محیط را به صورت کامل، بدون درگیری و تنش تصور کرد. چرا که انسان ها در رابطه با این مسائل در هر محیطی دچار اشتباه و خطا در شناخت و لغزش در عمل می شوند. مسئله ای که در این میان اهمیت می یابد، نگهداری از اساس، بنیان و اصل یک مجموعه تاثیرگذار در تربیت افراد، مانند نهاد خانواده است.

شناخت و توجه به وظایفی که در محیط خانواده داریم و همچنین دقت در رعایت آنها نسبت به همه اعضا، موجب می شود این مجموعه به شکل کاملا مثبت حرکت کرده و اداره شود. خانواده به عنوان اولین اجتماعی که فرد خود را در آن می یابد، نقش پررنگی در برخوردهای بین فردی انسان ها در جوامع بزرگتر دارد. به همین جهت یکی از مهمترین انواع مشاوره، برای بالا بردن میزان سلامت روانی یک جامعه، مشاوره خانواده می باشد. (بهترین روان درمانگر در اصفهان)

در جلسات این نوع مشاوره، فرد متخصص ضمن ایجاد یک محیط امن و آرام به لحاظ روانشناسی، به شناخت آسیب ها و چالش هایی که در بین افراد خانواده بروز پیدا کرده است، می پردازد. فرد مشاور، پس از شناخت دقیق مشکلات، راهکارهای مختلفی را برای پشت سر گذاشتن این چالش ها ارائه می دهد و در جلسات دیگر به پشتیبانی و بررسی نتایج آنها می پردازد. گفتنی است جلسات مشاوره خانواده به صورت فردی و گروهی به تناسبی که متخصص مشاوره نیاز ببیند، برگزار می گردد. این که آیا شما به مشاوره خانواده نیاز دارید یا خیر، به شناخت های خودتان باز میگردد، ولی ما در این مطلب به بیان نکاتی می پردازیم که در صورت مشاهده آن در خانواده خود، باید به مشاوره خانواده فکر کنید و سپس در پایان به معرفی یک متخصص مشاوره خانواده در اصفهان خواهیم پرداخت.

چه زمانی به مشاوره خانواده نیاز است؟

روابط مختلفی که در یک خانواده شاهد آن هستیم، به شکلی پویا بر یکدیگر تاثیر می گذارند، بنابراین به طور کلی در یک خانواده، هر یک از روابط که مورد خدشه قرار گیرند، به ایجاد آسیب در دیگر روابط منجر می شوند. روابط والدین یک خانواده را از جهتی که بر دیگر روابط تاثیرگذار است، نیازمند به مشاوره خانواده می باشد، ولی اگر این رابطه را به تنهایی مورد بررسی قرار دهیم، در صورت بروز چالش در آن، نیاز به زوج درمانی و مشاوره های دیگر دارد.

متاسفانه برخی از خانواده ها در اثر جدایی والدین، از بین می روند؛ در صورتی که این خانواده ها دارای فرزند هستند، به منظور جلوگیری از سرایت آسیب های طلاق به فرزندان، حتما نیاز به مشاوره خانواده می باشد. برخی از خانواده هایی که به هر دلیلی، تک سرپرست هستند، به دلیل خارج شدن از حالت طبیعی و به هم خوردن چرخه وظایف و حقوق در آن، نیاز به مشاوره خانواده دارند. خانواده های تلفیقی و یا ادغام شده، نمونه های دیگری از انواع خانواده هستند که نیاز به مشاور خانواده دارند. این خانواده ها وقتی شکل می گیرند که دو واحد خانواده تصمیم بگیرند که به یک خانواده تبدیل شوند. (مشاور عالی اصفهان)

در اینگونه از خانواده ها، برای تعریف حدود و قوانین و همچنین، جلوگیری از پیشامد شدن، سوء برداشت و ایجاد همسویی فکری و تفاهم، حتما نیاز به مشاوره خانواده می باشد. در چالش هایی که والدین برای تربیت فرزند خود با آنها مواجه می شوند، مشکلاتی که در ارتباط بین والد و فرزند پیش می آید و آسیب هایی که در ارتباط فرزندان با یکدیگر وجود دارد، نیاز به مشاوره های خانواده مطرح می شود.

متخصص مشاور خانواده در اصفهان

اولین فاکتوری که در هر مشاوره باید لحاظ شود، مراجعه به یک متخصص آگاه و مجرب می باشد. اخذ مشورت باید از فردی انجام گیرد که از دانش و تجربه کافی برای این کار برخوردار باشد. در غیر این صورت، رابطه های ملتهبی که نیاز به مشاوره پیدا کرده اند، به وسیله یک بی دقتی از طرف فرد مشاور، مورد آسیب های دیگر نیز واقع می شود. خانم دکتر شقایق بازرگان، روانکاو و فارغ التحصیل مقطع دکترای روانشناسی، در طی سالیان گذشته فعالیت های متعدد و گسترده ای در زمینه انجام مشاوره خانواده و همچنین آموزش مشاور داشته اند. سوابق خدمات درمانی و مشاوره ای دکتر بازرگان در سالهای گذشته، به لحاظ کمی و کیفی بسیار بالا می باشد. همشهریان اصفهانی عزیز، به وسیله تماس با شماره های درج شده در وب سایت، می توانند جهت اخذ نوبت مشاوره حضوری اقدام نمایند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *